Wolna Palestyna

10/01/2011

Lekarze zszokowani ilością kalekich dzieci po ostatniej izraelskiej agresji na Gazę

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 12:44

Stowarzyszenie lekarzy zainteresowanych przełamaniem blokady Gazy z siedzibą w Libanie wyraziło zaszokowanie liczbą dzieci w Gazie zdeformowanych na skutek użycia przez Izrael w czasie ostatniej inwazji na Strefę zakazanych międzynarodowo rodzajów broni.

Streszczając piątkową konferencję prasową w Bejrucie po wyprawie do Strefy Gazy w celu oceny jej medycznej kondycji, kampania stwierdziła, że w Strefie jest mnóstwo dzieci zdeformowanych przez biały fosfor, zubożony uran, napalm, bomby kasetowe i inne zabronione międzynarodowo rodzaje broni użyte podczas ostatniej agresji na Gazę.

Medyczne stowarzyszenie stwierdziło, że w Strefie występuje drastyczny niedobór niezbędnych lekarstw.

Minister zdrowia w Gazie ostatnio często oskarżał zarządzające Zachodnim Brzegiem Władze Palestyńskie o wstrzymywanie setek brakujących materiałów medycznych.

W międzyczasie w sobotę zmarł Gazanin oczekujący na przekroczenie izraelskiej granicy w celu leczenia.

Anas Jumaa Salih cierpiał na blokadę wątrobowego krążenia żylnego. Izraelskie władze odmówiły mu wstępu przez przejście Eretz (Beit Hanoun) w północnej Strefie Gazy.

Minister zdrowia Gazy zaapelował do grup międzynarodowych oraz działających na rzecz praw człowieka o szybką interwencję dla ocalenia pacjentów Strefy, obwiniając częściowo władze Zachodniego Brzegu o nie dostarczanie niezbędnych leków.

Palestinian Information Center

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: