Wolna Palestyna

08/01/2011

Izraelskie wojsko zastrzeliło młodego Palestyńczyka na wschód od Nablusu

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:02

Palestyński mężczyzna został zastrzelony z zimną krwią przez izraelską armię w sobotę po południu na wojskowym punkcie kontrolnym Hamra na wschód od miasta Nablus.

Naoczny świadek powiedział, że 24-letni Khaldun Samoudi był w drodze do miejsca pracy, kiedy został zastrzelony przez izraelskie siły.

Świadkowie dodali, że żołnierze nie pozwolili sanitariuszom na uratowanie młodemu mężczyźnie życia, pozostawiając go, by wykrwawił się na śmierć.

Ostatniej soboty na tym samym punkcie kontrolnym został zabity przez izraelskie wojsko 21-letni młody mężczyzna o nazwisku Ahmed Mouslemani. Wojsko utrzymywało wtedy, że mężczyzna chciał ugodzić żołnierza, ale dochodzenie wykryło, że niczego przy sobie nie miał.

W osobnym incydencie w sobotę rano nieopodal punktu kontrolnego Beit El na wschód od miasta Ramallah została zabita 40-letnia Palestynka Raja’a Ashtiya, kiedy prowadząca samochód Izraelka naumyślnie w nią uderzyła i przejechała.

Ashtiya szła razem z córeczką, kiedy obie zostały uderzone przez pędzący izraelski samochód. Kobieta zmarła na miejscu, natomiast jej 10-letnia córka Misk Ma’ali doznała umiarkowanych obrażeń.

Za: Palestinian Information Center

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: