Wolna Palestyna

05/01/2011

Izraelski rabin zabrania kobietom prowadzenia samochodu :)

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 00:31

Rabin Avraham Yosef

Prominentny izraelski rabin wydal religijny dekret zabraniający żydowskim kobietom prowadzenia samochodu lub nauki jazdy, chyba że jest to absolutnie konieczne.

Rozporządzenie rabina Avrahama Yosefa zabrania kobietom prowadzenia samochodu, szczególnie w izraelskich miastach w przeważającym stopniu zamieszkanych przez ultra-ortodoksyjnych żydów, relacjonowała internetowa strona informacyjna Ahram Online.

Yosef jest naczelnym rabinem w mieście Holon i synem rabina Ovadii Yosefa – duchowego przywódcy partii Shas.

Żydowska osobistość uzasadniła dekret mówiąc, że prowadzenie samochodu przez kobiety nie odzwierciedla skromności i cnotliwości, szczególnie w miastach zamieszkanych głównie przez osoby religijne.

Yosef nie jest pierwszym żydowskim rabinem, który wydał takie zarządzenie.

Rabin Shmuel Halevi wydał podobny zakaz zabraniający kobietom prowadzenia samochodu argumentując, że uwodzicielski wygląd kobiet rozprasza męską część kierowców, co skutkuje dużą liczbą wypadków drogowych. 😀

Członkini Knessetu i szefowa parlamentarnego komitetu ds. statusu kobiet Tzipi Hotovely skrytykowała zarządzenie mówiąc, że wpływa ono negatywnie na asymilację izraelskich kobiet i opisała prowadzenie samochodu jako codzienną rutynę, którą kobieta musi wykonywać.

Hotovely powiedziała, że biorąc pod uwagę posiadanie przez religijne rodziny żydowskie dużej liczby dzieci, prowadzenie samochodu staje się koniecznością.

http://www.presstv.ir/detail/158562.html

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: