Wolna Palestyna

01/01/2011

W ciągu 2010 roku Izraelczycy zatrzymali 1 100 palestyńskich dzieci

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 12:02

Ministerstwo Władz Palestyńskich ds. Zatrzymanych poinformowało w środę, że izraelskie siły aresztowały 1 100 palestyńskich dzieci w 2010 r., większość z nich we Wschodniej Jerozolimie i Hebronie.

W raporcie Minister Władz Palestyńskich ds. Zatrzymanych Issa Qaraqe stwierdził, że aresztowania te odzwierciedlają systematyczne ataki, wskutek których cierpią palestyńscy nieletni na Terytoriach Okupowanych każdego dnia.

Podkreślił również, że podczas 2010 roku miało miejsce więcej zatrzymań w okupowanej Jerozolimie Wschodniej, około 500, i w Hebronie, akcentując, że dzieci były często poddawane aresztowi domowemu.

Raport potępił również inne praktyki, wskutek których palestyńskie dzieci cierpią ze strony izraelskiej armii, szczególnie ich wykorzystywanie w roli żywych tarcz.

Według organizacji Międzynarodowa Obrona dla Dzieci – Palestyna, od kwietnia 2004 r. 16 palestyńskich dzieci ucierpiało wskutek tej praktyki, pomimo iż jest ona nielegalna zarówno w świetle międzynarodowego jak i izraelskiego prawa.

Niedawno dwaj żołnierze z Brygady Givati jako pierwsi zostali oskarżeni i uznani winnymi wykorzystywania palestyńskiego dziecka w roli żywej tarczy. Dwóch żołnierzy zostało zdegradowanych ze stopnia sierżanta sztabowego do sierżanta i dostało wyroki 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

http://www.imemc.org/article/60312

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: