Wolna Palestyna

29/12/2010

Demonstracja w Bat Yam: Śmierć żydowskim kobietom spotykającym się z Arabami

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 12:16

200 osób demonstrowało w centrum miasta przeciwko “Arabom zabierającym nasze córki”; lewicowcy wymachiwali transparentami mówiącymi “Żydzi i Arabowie odmawiają bycia wrogami”

Yoav Zitun – 21.12.2010

'Nie pozwolimy na to'

Około 200 osób demonstrowało w centralnym Bat Yam w poniedziałek wieczorem przeciwko związkom pomiędzy miejscowymi żydowskimi kobietami i arabskimi mężczyznami.

Jeden z protestujących wołał: “Każda żydowska kobieta zadająca się z Arabem powinna zostać zabita; każdy Żyd sprzedający swój dom Arabowi powinien zostać zabity”.

Podczas manifestacji, przeprowadzanej pod transparentem: “Chcemy żydowskiego Bat-Yam”, demonstranci obrażali także proroka Mahometa i robili rasistowskie uwagi pod adresem Arabów i ich świętych.

Siły policyjne utrzymywały porządek ale nie reagowały, kiedy demonstranci robili rasistowskie uwagi.

“Nie jesteśmy rasistami, jesteśmy po prostu Żydami. Arabowie przychodzą i zabierają nasze córki. Nie pozwolimy na to”, powiedział jeden z przemawiających.

Moshe Ben-Zikri z Eilat powiedział, że „walka” rozpoczęła się 3 lata temu w Givat Ze’ev. „Było tam 330 arabskich rodzin, i żydowskie kobiety prowadzały się z nimi swobodnie. Przysięgliśmy, że to się więcej nie powtórzy.

Tak jak zatriumfowaliśmy tam, zatriumfujemy również w Bat Yam. Nie boimy się policji, mediów czy Arabów – obawiamy się tylko Boga”, powiedział.

Burmistrz: Gońcie się gdzie indziej

Burmistrz Bat Yam Shlomo Lahyani ostro potępił zdarzenie i tych, którzy wzięli w nim udział.

„Miasto Bat Yam potępia wszelkie rasistowskie przejawy. To demokratyczne państwo z prawami”, powiedział gniewnie Ynet Lahyani. Zaprzeczył twierdzeniom skrajnych prawicowych aktywistów Itamara Ben-Gvira i Barucha Marzela, jakoby była to miejscowa inicjatywa.

Chciałbym, by ci szanowni dżentelmeni gonili się gdzie indziej, daleko od Bat Yam. Jestem pewien i wiem, że większość protestujących nie jest mieszkańcami Bat Yam. To niemądra próba prowokacji, która się nie powiodła”.

Ben-Gvir i Marzel odpowiedzieli na zarzuty burmistrza stwierdzając, że „Panu Lahyani nie udały się próby zignorowania gorzkiej rzeczywistości w Bat Yam, które zostało przejęte przez wrogie elementy i cierpi z powodu asymilacji. Tłum, który wziął udział w proteście, był wściekły z powodu porażki w radzeniu sobie z tym zjawiskiem. Sugerujemy, by Lahyani przestał ignorować zagrożenie”.

Jeden z organizatorów zdarzenia, Bentzi Gupstein, powiedział Ynet w niedzielną noc, „Tak wielu Arabów spotyka się z żydowskimi kobietami i ludzie mają tego dość”.

W niedalekiej odległości, około 200 lewicowców i arabskich mieszkańców Bat Yam uczestniczyło w kontrdemonstracji. Wymachiwali transparentami mówiącymi „Mamy dość rasistów” oraz „Żydzi i Arabowie odmawiają bycia wrogami”.

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4002085,00.html

TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: