Wolna Palestyna

28/12/2010

Izrael zbojkotuje Szczyt ONZ przeciwko rasizmowi

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 23:18

Izrael ogłosił bojkot Szczytu ONZ w 2011 r. upamiętniającego 10-tą rocznicę deklaracji przeciwko rasizmowi z Durbanu, jak donosił w poniedziałek Middle East Monitor.

Izrael umotywował swoją decyzję tym, że konferencja w Durbanie była platformą dla “antysemityzmu i ataków na Izrael”.

Minister spraw zagranicznych wskazał, że Izrael nie weźmie udziału w szczycie 2011 roku dopóki jest definiowany jako część “procesu Durban”. Pomimo swojego braku uczestnictwa rząd izraelski zamierza monitorować planowanie wydarzenia 2011 roku, by skonfrontować to, co postrzega za “prawdziwy rasizm” szeroko rozpowszechniony na całym świecie.

Zgromadzenie Ogólne ONZ głosowało we wrześniu za tym, by zorganizować 10-cio rocznicową konferencję.

Państwo izraelskie zostało nazwane “rasistowskim” w Durbanie w 2001 r. ze względu na swoją dyskryminacyjną politykę. Przedstawiciele Izraela wyszli wtedy z konferencji pod pozorem rzekomych “antysemickich podtekstów i oznak nienawiści do Izraela i świata żydowskiego”.

Izrael zbojkotował również drugą “konferencję Durban”, która miała miejsce w zeszłym roku w Genewie. Kanada, USA i Australia przyłączyły się do bojkotu argumentując, że konferencja zamieniła się w platformę do ataków na Izrael.

http://www.imemc.org/article/60286

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: