Wolna Palestyna

17/12/2010

Flotylla Wolności 2 wypłynie do Gazy na wiosnę

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 05:03

Statki solidarnościowe Flotylli Wolności 2 popłyną na wiosnę do Strefy Gazy w celu rzucenia wyzwania izraelskiej blokadzie Gazy poprzez dostarczenie niezwykle potrzebnej humanitarnej i medycznej pomocy.

Organizatorzy Flotylli powiedzieli, że śmiercionośny atak na Flotyllę Wolności z 31 maja, w trakcie którego zamordowano 9 aktywistów, nie powstrzyma ich przed złamaniem nielegalnego oblężenia.

Podczas konferencji prasowej w Rzymie w poniedziałek organizatorzy Flotylli oznajmili, że w konwoju wezmą udział działacze z 20 krajów, głównie z Europy.

Germano Monte, jeden z koordynatorów Flotylli Wolności we Włoszech, oświadczył, że jest niezbędnym, by uzyskać wsparcie Włoch w celu zapewnienia bezpieczeństwa działaczy i zapobieżenia temu, co wydarzyło się podczas izraelskiego ataku na Flotyllę Wolności ponad 6 miesięcy wcześniej.

Monte dodał, że wszystkie rządy muszą naciskać na Izrael i zapewnić aktywistom ochronę i bezpieczeństwo.

Następnie stwierdził, że izraelski atak na Flotyllę Wolności był jeszcze jednym aktem pogwałcenia prawa międzynarodowego przez Izrael.

Mohammad Hannoun, członek i założyciel Europejskiego Komitetu Przeciwko Oblężeniu, oświadczył, że dziennikarze i agencje informacyjne zostaną zaproszone do portów, zanim Flotylla wypłynie do Gazy.

http://www.imemc.org/article/60162

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: