Wolna Palestyna

14/12/2010

Izrael składuje odpady chemiczne na Zachodnim Brzegu

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 11:47

Toksyczne odpady wytworzone przez izraelskie fabryki w Tulkarm

Izraelskie fabryki po cichu wyrzucają niebezpieczne odpady przemysłowe zanieczyszczających gałęzi przemysłu w mieście Tulkarm na Zachodnim Brzegu, mówi gubernator miasta.

Izraelski posunięcie wyszło na światło dzienne w listopadzie, kiedy siły bezpieczeństwa Władz Palestyńskich (PA) przechwyciły ciężarówkę z odpadami chemicznymi z izraelskich fabryk, która miała zostać opróżniona na terenie Uniwersytetu Khaduri, powiedział Talal Dweikat.

Oficjele PA powiedzieli, że do wykonania tej pracy wynajęto palestyńskiego mężczyznę – relacjonowała agencja informacyjna Ma’an w niedzielę.

Odpady zostały zbadane przez laboratoria PA i wykryto, że są niebezpieczne.

Siły PA zostały postawione w najwyższy stan gotowości, by sprawdzać każdą izraelską ciężarówkę wjeżdżającą do Tulkarm pod kątem niebezpiecznych materiałów.

W międzyczasie, Prezydent Uniwersytetu – Daoud Az-Za’tery – powiedział, że uniwersytet organizuje kursy uświadamiające, by edukować studentów na temat niebezpiecznych materiałów.

Zauważył, że otrzymano wiele skarg od mieszkańców Tulkarm odnośnie odpadów chemicznych składowanych na tym obszarze przez Izrael.

Niektóre z miast na okupowanym Zachodnim Brzegu stały się „śmietnikami” dla izraelskich odpadów przemysłowych – włączając odpady toksyczne – podnosząc wskaźniki raka do 10 razy, jak informują lokalni palestyńscy lekarze.

Inny raport mówi, że jest co najmniej 7 izraelskich stref przemysłowych na okupowanym Zachodnim Brzegu i zlokalizowanych jest tam szacunkowo 200 takich fabryk.

Wiele fabryk jest budowanych głownie na szczytach wzgórz, czego rezultatem jest często spływanie ścieków przemysłowych na sąsiednie ziemie palestyńskie, co niszczy drzewa cytrusowe, zanieczyszcza glebę oraz wody podziemne.

Na przykład, fabryka pestycydów z Kfar Saba [Izrael], która produkuje niebezpieczne zanieczyszczenia, została przeniesiona na tereny w pobliżu Tulkarm.

Fabryka przemysłowa Dixon Gas, która była umiejscowiona w Netanya [Izrael], również została przeniesiona w obszar Tulkarm. Odpady stałe wytwarzane przez fabrykę są spalane na otwartym powietrzu.

http://www.presstv.ir/detail/155218.html

Reklamy

1 komentarz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: