Wolna Palestyna

07/12/2010

Izraelczycy strzelają do Palestyńczyków w Gazie

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 22:02

Osiemdziesiąty ósmy Palestyńczyk postrzelony na granicy Gazy

Sob 4 grudnia 2010, 00:20

Palestyńscy mężczyźni i dzieci zbierający żwir na granicy Gazy

Izraelscy żołnierze postrzelili Palestyńczyka zbierającego żwir na północnej granicy Gazy w wydającym się być niesprowokowanym incydencie.

20 letni mężczyzna został postrzelony w stopę i ewakuowany do szpitala Kamal Udwan w Jabaliya w piątkowy poranek, o czym powiedzieli medycy dodając, że jego rany były umiarkowane – relacjonowała agencja informacyjna Ma’an.

Strzelanie podnosi liczbę Palestyńskich mężczyzn i chłopców ranionych przez izraelski ogień wzdłuż granicy Gazy do 88.

Izrael ogłosił jednostronnie szeroką na 300 do 1000 metrów strefę ziemi uprawnej na granicy Strefy Gazy z Izraelem ‘obszarem z zakazem wstępu’.

Rzeczniczka IDF potwierdziła, że żołnierze strzelali do, jak to określiła, grupy osób zbliżających się do granicznego płotu.

W czwartek izraelscy żołnierze strzelali do dwóch mężczyzn w tej samej okolicy zabijając ich. Izraelscy oficjele utrzymywali, że dwójka ta była uzbrojona i starała się przeniknąć na teren Izraela.

Palestyńscy mieszkańcy powiedzieli, że dwaj mężczyźni zostali pochowani w Strefie Gazy w piątek.

W czasie ostatnich kilku tygodni izraelskie wojsko zastrzeliło i raniło szereg Palestyńczyków, wliczając w to wiele dzieci.

http://www.presstv.ir/detail/153781.html

Od marca Izraelczycy postrzelili 91 Gazan zbierających resztki materiałów

Sob 4 grudnia 2010, 18:38

Od marca izraelskie wojsko postrzeliło co najmniej 91 Palestyńczyków, którzy zmuszeni są do zbierania gruzów, by poradzić sobie z telavivskim oblężeniem Gazy.

W sobotę i w ostatnim incydencie, wojsko raniło trzech Palestyńczyków w północnej i centralnej Strefie Gazy.

Zbierający odpadki, włączając kobiety i dzieci, sprzedają materiały, które zbiorą z byłych żydowskich kolonii, przedsiębiorcom budowlanym i fabrykom na przybrzeżnym skrawku, by radzić sobie z izraelską blokadą enklawy.

Restrykcje terytorialne, powietrzne i morskie pozbawiają 1,5 mln Gazan żywności, paliwa i innych niezbędnych materiałów od połowy czerwca 2007 r.

Palestyńczycy wykorzystują również pozostałości po zniszczonych strukturach do naprawiania budynków.

Sobotnie strzelanie miało miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak izraelskie siły raniły pięciu Gazan, którzy w ten sam sposób poszukiwali gruzów.

http://www.presstv.ir/detail/153898.html

Reklamy

1 komentarz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: