Wolna Palestyna

05/12/2010

Raport: 280 Palestyńczyków porwanych przez Izrael w listopadzie

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:14

Wyższy komitet narodowy dla wspierania więźniów relacjonuje, że izraelskie siły okupacyjne (IOF) porwały w ubiegłym miesiącu 280 palestyńskich obywateli na okupowanych terytoriach Zachodniego Brzegu i Jerozolimy.

W swoim comiesięcznym raporcie komitet stwierdził, że wśród porwanych w zeszłym miesiącu było 43 dzieci, 3 kobiety i 2 prawodawców.

Raport wskazał, że IOF porwały 55 letnią kobietę – Shahirę Burqan z miasta Al-Khalil (Hebron) – matkę czterech palestyńskich więźniów w izraelskich więzieniach. Jej zatrzymanie ma na celu wywarcie nacisku na jej synów, by złożyli odpowiednie zeznania, i pozostaje ona wciąż w więzieniu.

Wśród zatrzymanych był także sparaliżowany Nader Musalima (porażenie kończyn dolnych), który został kaleką wskutek tortur z rąk izraelskich śledczych podczas pierwszego zatrzymania.

Raport podkreślił również wiele pogwałceń dokonanych wobec więźniów podczas omawianego miesiąca, zwłaszcza politykę zaniedbań medycznych, która jest prowadzona przez administracje izraelskich więzień.

W oddzielnym incydencie, izraelska administracja więzienia Nafha odizolowała Yassera Abu Turkey, który odbywa karę dożywocia pod zarzutem przewodzenia Brygadom Al-Aqsa w Hebronie.

Według palestyńskiego stowarzyszenia więźniów, administracja powzięła również przeciwko niemu szereg środków karnych i zabroniła mu widzeń z rodziną na dwa miesiące.

Stowarzyszenie stwierdziło, że warunki więzienne wewnątrz więzienia Nafha są bardzo ciężkie, a administracja obchodzi się brutalnie z zatrzymanymi i odmawia spełniania ich słusznych żądań.

Za: palestine-info.co.uk

TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: