Wolna Palestyna

23/11/2010

Lista 200 izraelskich zbrodniarzy wojennych odpowiedzialnych za masakrę w Gazie

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:35

W internecie rozpowszechniana jest lista 200 izraelskich dowódców wojskowych, którzy brali udział w ofensywie przeciwko ludności cywilnej w Strefie Gazy w 2008-2009 r. Jak pisze źródło informacji, prawdopodobnie żołnierz armii izraelskiej, lista jest rezultatem pracy wielu osób, które wierzą, że ujawnienie nazwisk dowódców jest właściwym sposobem odwetu na państwowej armii. Ze względu na ryzyko, na jakie się naraża w Izraelu, autor lub autorzy listy nie chcą ujawniać swoich danych i proszą jedynie o jak najszersze publikowanie kopii listy.

Poniżej tekst oświadczenia opublikowanego wraz z listą, podpisanego „My”.

„Ujawnienie ludzi wymienionych na liście jest aktem odwetu. Ci ludzie są bezpośrednimi sprawcami, agentami państwa Izrael, którzy od grudnia 2008 do stycznia 2009 r. atakowali tysiące ludzi w oblężonej Strefie Gazy. Osoby wymienione na liście zajmowały stanowiska dowódców w czasie ataku, a więc nie tylko służyli morderczej machinie państwa, ale aktywnie zachęcali innych, by czynili to samo. Ci ludzie są osobiście odpowiedzialni. Są tu niscy rangą oficerowie polowi i najwyżej postawieni generałowie armii izraelskiej. Wszyscy w aktywny sposób uczestniczyli w ofensywie.

Wymieniając ich nazwiska, celowo zwracamy uwagę na osoby, a nie na struktury, w ramach których działają. Utożsamiamy ludzi z podejmowanymi przez nich działaniami. To tym właśnie osobom i innym, takim jak oni, musimy się sprzeciwić i wyrazić im nasz protest.

To piracka informacja. Zachęcamy ludzi do szukania podobnych informacji zarówno w sferze publicznej, jak i w szafach pancernych urzędników państwowych. To forma oporu, która może być podtrzymana na długą metę. Ten projekt dopiero się rozpoczął. Dołącz do listy własne informacje, tak by objęła wszystkich odpowiedzialnych.

Rozpowszechniaj to szeroko.”

Lista dostępna jest pod następującym adresem: cryptome.org/0002/israeli-war-criminals.zip

Lista bez zdjęć nadal jest w cache’u Google:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fBIoPMbVkWQJ:israeliwarcriminals.zzl.org/+israeliwarcriminals.zzl.org&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=us&client=firefox-a

Strona, na której została pierwotnie opublikowana lista, nie działa: israeliwarcriminals.zzl.org

Za: cia.bzzz.net

Inna lista izraelskich zbrodniarzy wojennych z Gazy dostępna jest na stronie:

artintifada.wordpress.com/2009/01/29/names-and-photos-of-israeli-war-criminals-in-gaza

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: