Wolna Palestyna

26/10/2010

Jak długo będzie trwała ta zmowa milczenia?

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 20:13

Dr. Bouthaina Shaaban – 20.10.2010

Zmowa milczenia: Milczenie Ameryki i Europy wobec strasznych izraelskich zbrodni, nawet ich absolutne wsparcie dla rasistowskiego rządu w Izraelu, dało izraelskim żołnierzom i osadnikom wolną rękę w mordowaniu, torturowaniu i przejeżdżaniu bezbronnych palestyńskich cywilów.

Izraelski "żołnierz" tańczy wokól związanej palestyńskiej kobiety o zasłoniętych oczach

Sekundy wydawały się jak wieczność dla serca bijącego dla wolności, duszy, która walczyła przeciwko okupacji i jej upokorzeniu, i kulącego się ciała próbującego uniknąć XXI wiecznej brutalności w więziennej celi bez drzwi i okien. Ciało jest chude i delikatne, głowa okryta chustą a oczy zasłonięte w absolutnym braku ludzkiego sumienia; podczas gdy potwory ery Zachodu w ziemi Jezusa Chrystusa tańczą wokół swojej ofiary. Czy te potwory tańczą z okazji porwania arabskiej dziewczyny, której jedynym grzechem jest to, że walczyła o siebie i o wolność swojego narodu? Czy może tańczą świętując śmierć sumienia świata, który tworzy prawa człowieka i wolności obracając się plecami do najbardziej świętej sprawy wolności w XXI wieku – wolności narodu palestyńskiego i jego walki o ocalenie od izraelskiego terroryzmu dokonywanego dzięki wsparciu Zachodu od ponad 60 lat.

Nowy rozdział w zmowie milczenia

Uwolniona więźniarka Ihsan Dababseh (24) opowiada historię nagrania, w którym izraelski żołnierz Avi Yakobov znieważał ją wykonując taniec brzucha i ocierając się o jej związane ciało w grudniu 2007 roku w bazie wojskowej Gush Etzion. Mówi, że „inny żołnierz przyniósł butelkę wina i dawał mi je do picia.” Kilka minut później żołnierze zaatakowali ją jak wściekłe wilki używając kolb karabinów. „Jeden z nich uderzał moją głową w metalowy drążek aż straciłam przytomności.”

Jej historia jest jedną z wielu powtarzających się codziennie w życiu 11 tysięcy palestyńskich więźniów pod ostatnim na świecie rządem apartheidu. Ale „cywilizowany” świat o nich nie pamięta, chyba że przeciekną sekundy cierpienia jednego z nich. Są to tylko sekundy długich lat tortur i poniżania, bez żadnego protestu ze strony ‚wolnych’ zachodnich mediów, organizacji praw człowieka i Rady Praw Człowieka ONZ, być może obawiających się losu amerykańskiego dziennikarza, Ricka Sancheza, którego wyrzucono z CNN za to, że powiedział: „Żydzi nie są poddawani opresji”.

Na skutek zmowy między zachodnimi rządami, mediami i izraelskim rządowym terroryzmem, izraelscy żołnierze aresztowali ponad 90 palestyńskich dzieci w ciągu jednego miesiąca. Najmłodsze było w wieku 13 lat, zabrano je z domu na rozkaz sądu.

Grupy praw człowieka ujawniały więcej niż raz, że izraelscy żołnierze atakują kobiety w celach i zmuszają je do rozbierania, poddają je poniżającym inspekcjom i zmuszają je do trzymania uniesionych rąk od 3 rano do 3 po południu.

Czy zachodni politycy, którzy pochlebiają izraelskim zbrodniarzom wojennym takim jak Benjamin Netanyahu, nazywając Izrael ‚oazą demokracji’ wiedzą o tym? Dlaczego Amerykanie nie szerzą wolności i praw człowieka w Palestynie zamiast wspierania i finansowania tortur, mordu i osadnictwa? Czy postrzegają Palestyńczyków tak jak postrzegali Indian w Ameryce i Aborygenów w Australii, jako naród bez praw człowieka, którego życie nie jest równe ludzkiemu życiu?

Amerykańska i europejska zmowa milczenia

Milczenie Ameryki i Europy wobec strasznych izraelskich zbrodni, nawet ich absolutne wsparcie rasistowskiego rządu w Izraelu, dało izraelskim żołnierzom i osadnikom wolną rękę w mordowaniu, torturowaniu i przejeżdżaniu bezbronnych palestyńskich cywilów. Ich zbrodnie wiele razy przekroczyły te dokonane przez apartheid w Południowej Afryce. Nawet przekroczyli brutalność nazistów. Taka była wypowiedź ocalałej z holokaustu przebywającej na łodzi Ireny, która próbowała przełamać blokadę Gazy. Powiedziała: „To co wycierpiałam podczas holokaustu jest bardzo podobne do cierpienia palestyńskich dzieci obecnie.” To samo napisała Amira Hass (Haaretz 7.10.2010): „Dowód? Wyjaśnienia? Zdrowy rozsądek? Nie ma potrzeby. Oni w końcu mają płacone przez izraelskich podatników w celu wymyślania nowych rodzajów kar i tortur. Obecnie poczucie wstydu zniknęło. Zapewnione jest wsparcie społeczeństwa.”

Od siebie dodam, że poczucie wstydu zniknęło, ponieważ zapewnione jest milczenie „społeczności międzynarodowej”, gdyż żaden z przywódców światowych nie jest już ‚wolny’. Oni stali się więźniami izraelskiego lobby kontrolującego Kongres, media i fundusze wyborcze. Oto dlaczego żaden amerykański ani europejski przywódca, ani nawet ONZ, nigdy nie potępią żadnej zbrodni przeciwko Palestyńczykom, tak długo jak sprawcami są Izraelczycy. Nawet kiedy ofiarą takiej agresji jest laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, Mairead Corrigan-Maguire. Działaczka pokojowa przybyła do Gazy na pokładzie statku Rachel Corrie (nazwanym imieniem młodej kobiety przejechanej przez izraelskie buldożery). Kiedy wróciła na lotnisko Ben Gurion, została zatrzymana przez władze izraelskie w taki sam sposób, w jaki zatrzymano amerykańskich myślicieli Noama Chomsky’ego i Normana G. Finkelsteina i hiszpańskiego artystę Ivana Prado, wiedząc dobrze, że nikt nie ośmieli się skrytykować izraelskiego rasistowskiego rządu z obawy przed oskarżeniem o antysemityzm. Jej zbrodnią było to, że kilka miesięcy wcześniej wzięła udział w demonstracji zorganizowanej przez mieszkańców wioski Bili’in przeciwko murowi segregacji rasowej i dwa razy była na pokładzie statków próbujących przełamać blokadę Gazy.

Zbrodnie bezkarnie popełniane przez ten rasistowski byt na więźniach i działaczach na rzecz pokoju, wolności, sprawiedliwości i praw człowieka zaszły tak daleko głównie z powodu ‚milczenia‚ ‚demokratycznych’ krajów. Prawdą jest, że palestyńscy więźniowie i działacze walczą o wolność i godność palestyńskiego narodu, ale faktycznie ucieleśniają sumienie wolnych narodów na całym świecie. Czy powinniśmy zostawić ich w izraelskich więzieniach, jak zostawiliśmy Nelsona Mandelę w więzieniach apartheidu na całe dziesięciolecia, i czekać na ich uwolnienie oraz zamienienie ich w ikony wolności i godności? Czy też powinniśmy natychmiast rozpocząć pracę nad uwolnieniem wszystkich więźniów i umożliwić im życie w wolności i z godnością z rodzinami we własnej ojczyźnie?

Żadna organizacja praw człowieka ani żaden rząd zainteresowany prawami człowieka i wolnością nie będzie wiarygodny tak długo, jak 11 tysięcy Palestyńczyków będzie cierpieć koszmar okupacji ze strony pełnych nienawiści zbrodniarzy, oraz tak długo, jak świat będzie milczał wobec okropnych zbrodni popełnianych przeciwko nim w izraelskich nazistowskich więzieniach.

Prof. Buthaina Shaaban – doradca polityczny i ds. mediów prezydenta Syrii, była minister ds. ekspatriantów. Pisarka i profesor Uniwersytetu w Damaszku od 1985 roku. Tytuł doktora literatury angielskiej uzyskała na Uniwersytecie Warwick. W roku 2005 nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Tłumaczenie: Ola Gordon, poprawki własne

Źródło: veteranstoday.com/2010/10/20/until-when-will-this-conspiracy-of-silence-go-on

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: