Wolna Palestyna

20/10/2010

Ambasador Izraela w USA: Nikt nie będzie nam dyktował granic Izraela

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 00:46

Michael Oren

Ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Michael Oren podczas spotkania zorganizowanego w związku z 25-leciem zawarcia bilateralnej umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Izraelem powiedział, że “nikt nie będzie dyktował granic Izraelowi”.

Wypowiedź ambasadora jest niejako odpowiedzią na presję opinii światowej, pozarządowych organizacji i wielu rządów domagających się sprawiedliwości, utworzenia państwa palestyńskiego w granicach z 1967 roku i zwrotu zagarniętych przez Izrael ziem. “Tak jak Ben-Gurion, tak i Netanyahu nie pozwoli Organizacji Narodów Zjednoczonych ani jakiejkolwiek innej organizacji, aby określała nam nasze granice.” – powiedział Oren.

Wypowiedź ambasadora jest aroganckim przyznaniem nie liczenia się z nikim na świecie w tej kwestii, stanowi podstawę dalszego trwania niesprawiedliwości na Bliskim Wschodzie, lecz także wskazuje na determinację Izraela do dalszej ekspansji terytorium, przez granice mitycznego Eretz Israel, do bezwzględnej dominacji w całym obszarze.

Opracowanie: bibula.com
Na podstawie: haaretz.com

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: