Wolna Palestyna

14/10/2010

Członek Knesetu wzywa do zabójstwa prezydenta Iranu

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 12:42

Arie Eldad, członek izraelskiego Knesetu z ramienia Unii Narodowej, wezwał wczoraj w Israel Radio do zabicia Mahmuda Ahmadinedżada, korzystając ze sprzyjającej zamachowi okoliczności, jaką jest wizyta irańskiego prezydenta na południu Libanu. Eldad powiedział, że gdyby w przededniu II wojny światowej znalazł się człowiek zdolny do zabicia Adolfa Hitlera, mógłby swym czynem odmienić bieg historii i losy narodu żydowskiego.

„Państwo Izrael powstało, aby naród żydowski mógł być odpowiedzialny za swój los i nigdy już nie stanął w obliczu groźby zagłady. Dziś mamy możliwość dokonania zamachu w południowym Libanie, w wyniku którego zginąłby człowiek nie uznający naszego istnienia i wzywający do unicestwienia nas” – powiedział poseł na antenie radia dodając, że zamach na Ahmadinedżada jest dziś tym samym, czym zamach na Hitlera w 1939 roku.

Arie Eldad kieruje niewielkim radykalnym ruchem – Unią Narodową, który ma 4 mandaty w 120-osobowym Knesecie. Jest zdecydowanym krytykiem rządu a zwłaszcza polityki ustępstw wobec Palestyńczyków, głosząc tezę, że pokój z Arabami jest niemożliwy. Znany jest z ostrych sformułowań na granicy skandalu.

W 2010 r. odpowiadając na zarzuty brytyjskiego ministra Davida Milibanda o sfałszowanie brytyjskich paszportów przez Mosad, co umożliwiło zabójstwo w Dubaju wysokiego rangą funkcjonariusza Hamasu, porównał Brytyjczyków do psów, dodając, że jest to obraźliwe bardziej dla psów, jako że wśród nich są takie, które wykazują prawdziwą lojalność.

Za: konservat.pl

Reklamy

1 komentarz

  1. […] Członek Knesetu wzywa do zabójstwa prezydenta Iranu […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Prawdziwe oblicze Izraela « Poliszynel's Blog — 14/10/2010 @ 19:38


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: