Wolna Palestyna

25/09/2010

Palestyński niemowlak zmarł wskutek zatrucia gazem łzawiącym

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:33

Palestyńskie dziecko zmarło w szpitalu w piątek wieczorem na skutek wdychania gazu łzawiącego na północnym przedmieściu okupowanej Jerozolimy Wschodniej – Eisaweyyah.

Źródło w Jerozolimie poinformowało, że 12-miesięczny Muhammad Abu Sneimah został zabrany do szpitala po wystąpieniu trudności w oddychaniu będących rezultatem wdychania gazu łzawiącego wystrzeliwanego intensywnie przez izraelskie siły okupacyjne, które najechały Eisaweyyah w czwartek wieczorem.

Doszło do konfrontacji pomiędzy miejscową młodzieżą i izraelskimi siłami okupacyjnymi, które najechały przedmieście Eisaweyyah w czwartek wieczorem i strzelały do młodych Palestyńczyków ostrą amunicją i metalowymi kulami pokrytymi gumą, jak również pociskami z gazem łzawiącym.

Miejscowe źródła poinformowały, że więcej konfrontacji miało miejsce w piątek wieczorem, kiedy rozprzestrzeniła się wieść o śmierci palestyńskiego dziecka.

Protesty w Jerozolimie wybuchły po tym, jak ekstremistyczni żydowscy osadnicy zabili w środę rano młodego Palestyńczyka a morderca został wypuszczony wieczorem na wolność.

Za: palestine-info.co.uk

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: