Wolna Palestyna

19/09/2010

Izrael zniszczył beduińską wioskę Al Araqib po raz piąty w przeciągu dwóch miesięcy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:16

13 września o 5 rano siły izraelskie zniszczyły wioskę Al Araqib po raz 5 w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Około 100 policjantów i członków służb specjalnych wkroczyło do osady przed świtem osłaniając buldożery, które zniszczyły to, co zostało odbudowane po poprzednim napadzie.

Ludzie z wioski wraz z sąsiadami z pobliskich osad i około tuzinem izraelskich i międzynarodowych aktywistów i aktywistek byli obecni podczas akcji. Policjanci brutalnie ich spychali ze zbocza, aby zburzyć ostatnie stojące zabudowanie w wiosce.

Jedna osoba, beduińsko-palestyński aktywista polityczny, została zatrzymana. Nie było rannych.

Policja i służby opuściły wioskę około 6:00, ale już wcześniej ludzie zaczęli odbudowywać zniszczone domy. Komendant policji powiedział mieszkańcom, że o ile będzie ignorować małe dzieci próbujące to robić, od razu aresztuje każdego dorosłego.

Poprzedniej nocy (12 września) odbyło się spotkanie na skalę regionu w Naqabie (Negevie) dotyczące sytuacji El Araqib i szerzej Beduinów będących obywatelami Izraela. Wynikiem spotkania był bezprecedensowy apel mieszkańców Al Araqib do prezydenta USA Baracka Obamy (wersja angielska tutaj) z prośbą o interwencję w celu zagwarantowania im najbardziej podstawowych praw.

Mieszkańcy wsi jeszcze raz spróbują odbudować swoje domy.

Źrodło: alternativenews.org
Za
: cia.bzzz.net

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: