Wolna Palestyna

08/09/2010

Przyganiał kocioł garnuszkom

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 23:03

Podczas gdy świat oburza się na ataki konserwatywnego dziennika irańskiego w stosunku do żony francuskiego prezydenta, Carli Bruni, w Izraelu poczynania fundamentalistów religijnych są na porządku dziennym. Od chłosty za śpiewanie przed mieszaną publicznością złożoną z kobiet i mężczyzn aż do gróźb śmierci w stosunku do tych, którzy chcą negocjować z Palestyńczykami. Pełno jest aktów nietolerancji, o których media światowe boją się mówić.

Wspomniana chłosta, 39 batów, została wykonana na podstawie wyroku sądu rabinackiego na pieśniarzu izraelskim Erezie Yechielu, którego jedynym przewinieniem był fakt zaśpiewania przed publicznością, wśród której były także kobiety.

Jak wygląda taka kara chłosty?
Otóż, jak wymaga tego tradycja, skazany przywiązywany jest do drewnianego pala, z twarzą skierowaną na północ, skąd „pochodzą wszelkie złe inklinacje”, z rękami związanymi błękitnym sznurem ( kolor ten jest symbolem „miłosierdzia”). 39 bacików… Rabin Ammon Itschak by uspokoić ludność stwierdził przed prasą, że „osoby takie jak Yiechiel nie należą do świata, który ma nadejść”.

Niedługo po ogłoszeniu tego haniebnego „wyroku”, który gdyby miał miejsce w jakimkolwiek innym kraju na Bliskim Wschodzie, wywołałby medialne trzęsienie ziemi, założyciel silnej partii religijnych ultrasów, Ovadia Josef, bliski współpracownik premiera Netanyahu, też dał znać o sobie.

Z okazji rozpoczynających się negocjacji pokojowych z Palestyńczykami, na rozpoczęcie których nalegał szczególnie prezydent Obama, powiedział ni mniej ni więcej, że „wszyscy ci źli ludzie muszą zniknąć z tego świata”. Media zachodnie jakoś „nie przejęły” się tymi pogróżkami, których obiektem był przecież także sam Obama…

W czasie gdy syjoniści robią wszystko, by obrzydzić całemu zachodniemu światu Islam za jego barbarzyńskie metody karania, w samym Izraelu nie dzieje się wcale lepiej. Fundamentalizm religijny, od którego rzekomo jest wolny Izrael, święci tam coraz większe triumfy. I dzieje się to w kraju, który posiada kilkaset głowic jądrowych.

Można już się zacząć bać?

Za: spiritolibero.blog.interia.pl

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: