Wolna Palestyna

27/08/2010

Okupacja 101 – film

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 14:04

Lista odtwarzania

Skłaniający do myślenia i silnie oddziałujący na widza film dokumentalny badający historyczne i obecne przyczyny konfliktu izraelsko-palestyńskiego. W przeciwieństwie do jakiejkolwiek innej produkcji na temat konfliktu, film przedstawia wszechstronną analizę faktów i ukrytych prawd jakie otaczają niekończące się kontrowersje oraz obala wiele utrwalonych mitów i błędnych założeń.

Film ukazuje również szczegóły życia pod wojskowymi rządami Izraela, rolę Stanów Zjednoczonych w konflikcie oraz główne przeszkody stojące na drodze do trwałego i realnego pokoju. Korzenie konfliktu są wyjaśniane poprzez doświadczenia z pierwszej ręki wiodących uczonych Środkowego Wschodu, działaczy pokojowych, dziennikarzy, przywódców religijnych oraz pracowników organizacji humanitarnych, których głosy były nader często tłumione oraz pomijane w mediach głównego nurtu.

Film obejmuje szeroki zakres tematów, włączając pierwszą falę żydowskiej emigracji z Europy w latach 1880-tych, napięcia z 1920 r., wojnę 1948 r. oraz 1967 r., pierwszą Intifadę 1987 roku, Proces Pokojowy z Oslo, ekspansję osadniczą Izraela, rolę rządu USA, drugą Intifadę 2000 roku, mur separacyjny oraz izraelskie wycofanie się z Gazy, jak również chwytające za serce świadectwa ofiar tej tragedii.

Kraj: USA
Rok produkcji: 2006
Reżyseria: Sufyan Omeish i Abdallah Omeish
Czas trwania: 85 minut

occupation101.com

Film można również pobrać tutaj

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: