Wolna Palestyna

22/08/2010

Izraelska manipulacja amerykańskimi mediami

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:01

Paul Joseph Watson 20.8.2010, tłumaczył-skrócił Piotr Bein

Odtajnione senackie dochodzenie pokazuje, jak Lobby Izraela w USA przekupywało reporterów w mediach korporacyjnych, by pisali pro-syjonistyczną propagandę o agresji Izraela wobec Palestyny i Iranu w l. 1960-tych. Dokumenty wymieniają m.in. miesięcznik Atlantic Monthly, który ostatnio zamieścił artykuł główny o niezbędności ataku Izraela na Iran. Skryte programy izraelskiej propagandy polegały na „kultywowaniu redaktorów”, „stymulacji i zamieszczaniu odpowiednich artykułów w głównych magazynach konsumenckich” i sterowaniu doniesieniami amerykańskimi nt. delikatne, np. ośrodek nuklearny Dimona („ośrodek badawczy”). Tzw. „Komitet ds. magazynów” był odpowiedzialny za pisanie i zamieszczanie artykułów o Izraelu w niektórych wiodących magazynach USA. Planowano ekspansję propagandy przez penetrację innych źródeł informacji masowej, np. system Scripps-Howard. Lobby pomagało też mediom w USA ukryć aferę Lavona, atak fałszywej flagi na obiekty rządowe USA w Egipcie, celem wywołania zadr Zachód-muzułmanie.

Dochodzenie skupiło się na grupach, które wykonywały tę info-wojnę w USA, dysponując 36 mln $. Dochodzenie nie doprowadziło jednak do zatrzymania tajnej izraelskiej manipulacji mediami i lobbingu w USA. Po usunięciu tych osób, ich działalność przejął American-Israel Public Affairs Committee (AIPAC, Amerykańsko-Izraelski Komitet Spraw Publicznych), który dziś jest wiodącą organizacją Lobby Izraela i przewodzi w nawoływaniu do ataku na irańskie obiekty atomowe, np. w Atlantic Monthly retoryką porównującą Iran z Niemcami hitlerowskimi. Podobnie Lobby Izraela „przekonało” Amerykanów do wojny w Iraku z „nowym Hitlerem”, Husajnem. Autor artykułu, obywatel USA i Izraela, Jeffrey Goldberg, jest b. członkiem sił zbrojnych Izraela, IDF, i całą karierę reporterską spędził na lansowaniu wojen opartych na zmyłkach.

Artykuł Goldberga w New Yorker w 2002 r. wzmocnił argument administracji Busha, by najechać na Irak, a b. dyrektor CIA i notoryczny entuzjasta wojen, James Woolsey, pochwalił go. Wg krytyków, ten artykuł to „makabra ze szkoły jot: źródła słabe i skompromitowane, wątpliwości zakryte, a cały tekst nasiąknięty alarmistyczną retoryką, którą zależnie od nastroju odbiera się dziś jako śmieszną lub mdlącą”. Goldberg pisał wtedy o rzekomej irackiej broni masowej zagłady i powiązaniach Husajna z Al Kaidą, które nawet Cheney później zdementował.

infowars.com/zionist-lobby-paid-off-u-s-journalists-to-sell-israeli-foreign-policy

Za: grypa666.wordpress.com/2010/08/21/koniec-serbskich-zaborow-chorwacji


TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: