Wolna Palestyna

17/08/2010

Izraelskie wojsko ostrzelało pokojową demonstrację w Strefie Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 14:53

We wtorek palestyńscy rolnicy wspólnie z międzynarodowymi aktywistami zorganizowali demonstrację przeciwko izraelskiej strefie buforowej znajdującej sie niedaleko miasta Beit Hanoun na północy Strefy Gazy.

Wojsko izraelskie nieustannie ostrzeliwuje rolników i niszczy ich ziemie położone na terenach przygranicznych. Celem tej taktyki jest zmuszenie ludności palestyńskiej do przesiedlenia i powiększanie izraelskiej strefy buforowej o przejęte terytoria, w wyniku czego obszar Strefy Gazy nieustannie się kurczy a strefy buforowe stają się coraz rozleglejsze.

Protestujacy znajdowali sie około 150 metrów od strefy granicznej z Erez, kiedy żołnierze izraelscy otworzyli ogień. Na szczęscie nikt nie został ranny. Protest zakończył się po tym, jak jeden z uczestników demonstracji usunął z bariery granicznej kilka drutów kolczastych i zawiesił palestyńską flagę.

Komitet Lokalny Beit Hanoun protestujący przeciwko strefie buforowej i wspierający rolników palestyńskich od 2 lat organizuje protesty przeciwko atakom wojsk izraelskich na mieszkańców terenów przygranicznych.

Źródło: Palestine News Network

Za: kampania-palestyna.pl

Jak wygląda uprawa ziemi w „strefie buforowej”:

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: