Wolna Palestyna

10/08/2010

Jordania: Protesty przeciwko turystyce do Jerozolimy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:32

Jordańczycy protestowali przeciwko decyzji rządu o pozwoleniu na rekreacyjne podróże do okupowanej przez Izrael Jerozolimy Wschodniej (Wsch. Al-Quds).

W poniedziałek krajowi liderzy opozycji i związki zawodowe zgromadziły się w sprzeciwie wobec Ministerstwa Turystyki, wyrażając oburzenie w związku ze zorganizowanymi wycieczkami biur podróży do Wschodniej Jerozolimy, którą Palestyńczycy chcą uczynić stolicą swojego przyszłego państwa.

Deklarując całą Jerozolimę jako “wieczną i niepodzielną” stolicę, Izrael po wojnie sześciodniowej 1967 roku zaanektował jej wschodnią część, w której znajduje się wiele miejsc świętych dla islamu, chrześcijaństwa i judaizmu. Posunięcie to nigdy nie zostało uznane przez społeczność międzynarodową.

“Uzyskanie wizy od izraelskiej ambasady jest równoznaczne z uznaniem ‘syjonistycznego tworu’, co legitymizuje okupację świętego miasta”, powiedział prezydent Rady Związków Zawodowych Ahmad Armouti.

Abdullah Obeidat, prezydent Jordańskiego Stowarzyszenia Inżynierów, nazwał nawet aplikowanie o wizę „aktem uznania”, mówiąc: „To niedopuszczalne dla wszystkich profesjonalistów, szczególnie inżynierów, którzy postrzegają ‘syjonistyczny twór’ jako siłę okupacyjną”.

Za: http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=138075&sectionid=351020202

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: