Wolna Palestyna

10/08/2010

Izrael będzie miał wolny dostęp do danych osobistych obywateli Unii Europejskiej

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:19

Jak podaje http://www.ejpress.org/article/44948 Irlandia na razie blokuje nowy plan Komisji Europejskiej, aby swobodnie przekazywać osobiste dane obywateli Unii Europejskiej do Izraela.

Irlandzki minister sprawiedliwości Dermot Ahern stwierdził, iż jest poważnie zaniepokojony powyższym planem, zwłaszcza że irlandzkie paszporty były już najprawdopodobniej fałszowane przez Mosad celem dokonania morderstwa na przywódcy Hamasu, Mahmoudzie al-Mabhouhu, w Dubaju w tym roku.

Komisja Europejska twierdzi, że „standardy ochrony danych” w Izraelu spełniają wymogi bezpieczeństwa umożliwiające transfer danych osobistych. Irlandia jednak nawołuje do wrzucenia planu Komisji do śmieci.

„Niewykluczone, że ochrona danych w Izraelu spełnia wymogi Unii Europejskiej, lecz przypadki fałszowania europejskich paszportów przez Izrael, m.in. irlandzkich i brytyjskich, każą poważnie zastanowić się nad propozycją” – stwierdził rzecznik irlandzkiego ministra.

Irlandia w ostatnim miesiącu wyrzuciła izraelskiego dyplomatę w reakcji na użycie sfałszowanych paszportów przy operacji zamordowania Mabhouha.

Za: marucha.wordpress.com

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: