Wolna Palestyna

01/08/2010

Władze Palestyńskie podkopywały naciski Turcji na śledztwo ONZ ws. Flotylli Wolności

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 01:27

22 czerwca 2010

Ibrahim Khraishi

Dokument wysłany do Ibrahima Khraishi, reprezentanta Władz Palestyńskich (AP) w ONZ w Genewie udowadnia, że Władze Palestyńskie usiłowały podkopać naciski Turcji na śledztwo Rady Praw Człowieka ONZ w sprawie izraelskiego ataku na Flotyllę Wolności.

Władze Palestyńskie usiłowały zneutralizować rezolucję Rady Praw Człowieka ONZ potępiającą izraelski morderczy atak na Flotyllę Wolności, na co wskazują ujawnione dokumenty ONZ i Władz Palestyńskich pozyskane przez ‘The Electronic Intifada’. W wyniku izraelskiego ataku z 31 maja na pokładzie Mavi Marmara na wodach międzynarodowych zamordowano 9 tureckich obywateli, w tym jednego z podwójnym obywatelstwem Turcji i USA, a tuziny innych raniono.

The Electronic Intifada (EI) opublikowała jeden z dokumentów, które otrzymała, zawierający propozycje poprawek do projektu rezolucji Rady Praw Człowieka ONZ. Adnotacje do rezolucji wskazują na to, że Władze Palestyńskie stały wraz z krajami Unii Europejskiej przeciwko tureckim nawoływaniom do zdecydowanych działań, by pociągnąć Izrael do odpowiedzialności.

Oczywista zmowa Władz Palestyńskich by ochraniać Izrael przywołuje w pamięci ich wysiłki, aby podkopać działania ONZ dotyczące Raportu Goldstone’a zeszłego października.

Najwyraźniej zapisane przez europejskiego delegata poprawki do dokumentu złagodziłyby poważnie pierwotne sformułowania Turcji. Najbardziej destrukcyjna zmiana usunęłaby wezwanie do niezależnego śledztwa ONZ pod auspicjami Rady Praw Człowieka. Dokument został dostarczony EI przez informatora, który opisał sposób jego pozyskania w Biurze ONZ w Genewie i poprosił o anonimowość.

Turcja odrzuciła poprawki UE-AP i ostateczna rezolucja z 2 czerwca głosiła, że rada „Decyduje powołać niezależną międzynarodową misję ustalenia faktów dla zbadania pogwałcenia międzynarodowego prawa humanitarnego i praw człowieka będącego następstwem izraelskich ataków”.

Więcej na: electronicintifada.net/v2/article11350.shtml

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: