Wolna Palestyna

31/07/2010

W Strefie Gazy znów niespokojnie. Nie żyje jeden z dowódców Hamasu

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:10

Izraelskie lotnictwo w nocy z piątku na sobotę ostrzelało rakietami centralną Strefę Gazy. Podczas nalotu zginął Issa Batran –  jeden z przywódców wojskowych Hamasu, odpowiedzialny za produkcję rakiet. Batran został zabity przez izraelski pocisk wystrzelony w jego przyczepę. Ponadto 13 osób odniosło rany.

Issa Batran przeżył w przeszłości 5 prób zabójstwa przez Izrael. W ostatniej, dokonanej podczas operacji „płynny ołów”, zabito jego żonę i pięcioro dzieci.

Izrael ostrzelał również obóz szkoleniowy Hamasu w mieście Gaza oraz podziemne tunele wzdłuż południowej granicy Gazy z Egiptem.

W piątek rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy uderzyła w 120 – tysięczne miasto Aszkelon. Nikt nie odniósł obrażeń. Do wystrzelenia rakiety nie przyznało się żadne z palestyńskich ugrupowań.

Natychmiast po izraelskim nalocie odwet zapowiedział Hamas. Wiele więc wskazuje na to, że może dojść do powtórki wydarzeń z przełomu 2008/2009 roku, kiedy to w wyniku izraelskiej operacji “płynny ołów” życie straciło ponad 1400 Palestyńczyków, w zdecydowanej większości cywili.

Za: nacjonalista.pl, english.aljazeera.net, ynetnews.com

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: