Wolna Palestyna

21/07/2010

USA: Jeszcze większe wsparcie militarne dla Izraela

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:52

Stany Zjednoczone zamierzają wesprzeć Izrael największą w historii pomocą militarną.

Asystent sekretarza stanu, Andrew J. Shapiro, twierdzi, że zwiększenie pomocy militarnej dla Izraela powinno pomóc władzom tego kraju w… podjęciu trudnych decyzji w rozmowach pokojowych z Palestyńczykami, oraz poprzez zwiększenie bezpieczeństwa Izraela przyczynić się do umocnienia pokoju na Bliskim Wschodzie.

Shapiro powiedział, że plany te obejmuja m.in. wyposażenie Izraela w systemy antyrakietowe Iron Dome. Planowana jest również dostawa nowych myśliwców.

Zastępca sekretarza stanu oznajmił,  że od czasu, gdy Izrael stoi w obliczu największych w swojej historii zmian, administracja prezydenta Baracka Obamy zwróciła się do Kongresu o blisko 2 miliardy i 775 milionów dolarów pomocy wojskowej „specjalnie dla Izraela” w 2010 roku. „Jest to największa w amerykańskiej historii tego typu prośba” – dodał.

Czy wobec tych zapowiedzi można spodziewać się, że Strefa Gazy lub Zachodni Brzeg znowu staną się poligonem do testowania na Palestyńczykach amerykańskiej broni? Jak widać zaopatrywanie w broń agresora i okupanta winnego zbrodni wojennych to amerykańska droga do pokoju.

Za: autonom.pl

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: