Wolna Palestyna

19/07/2010

Czerwiec: Izraelscy żołnierze zabili 5 Palestyńczyków w Gazie

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 15:27

Centrum Praw Człowieka al-Mezan w Gazie opublikowało raport dotyczący izraelskiej przemocy w Strefie w czerwcu i stwierdziło, że izraelscy żołnierze kontynuowali ataki i zabili 5 Palestyńczyków w różnych częściach Strefy Gazy.

Ataki wymierzone były w mieszkańców Gazy i ich własność, w ich wyniku izraelscy żołnierze zamordowali 5 Palestyńczyków w różnych częściach Strefy Gazy a kilku innych ranili.

Centrum poinformowało, że izraelska armia użyła nadmiernej i zabójczej siły przeciwko nieuzbrojonym cywilom, bezpośrednio gwałcąc prawo międzynarodowe i Czwartą Konwencję Genewską.

Izrael próbuje stworzyć „strefę buforową” przy granicach z Gazą i przeprowadził 9 inwazji, w czasie których izraelskie buldożery zdewastowały tuziny pól uprawnych w celu stworzenia tej strefy. Ziemia jest jedynym źródłem dochodu dla tuzinów palestyńskich rodzin.

Raport al-Mezan potępił również trwające izraelskie oblężenie Gazy i zamknięcie granicznych terminali. Dodał, że izraelska marynarka wojenna kontynuowała swoje nadużycia przeciwko palestyńskim rybakom strzelając do nich i ich łodzi i ścigając ich do brzegu.

Izraelscy żołnierze brali również za cel mieszkańców Gazy, którzy zbierali kamienie i gruzy ze zbombardowanych budynków na obszarach w pobliżu północnych i wschodnich granic Strefy Gazy. Mieszkańcy zbierali kamienie i gruzy, by wykorzystać je do odbudowy swoich zbombardowanych domów ze względu na brak materiałów budowlanych. Kilku Gazan zostało ranionych przez izraelskie wojsko podczas prób zbierania kamieni.

Ponadto, izraelscy żołnierze porwali pacjenta na przejściu granicznym Eretz (Beit Hanoun), kiedy zmierzał do szpitala okulistycznego w mieście Ramallah w centralnej części Zachodniego Brzegu.

Izraelscy żołnierze porwali również sanitariusza, który był w drodze na 5-dniowe szkolenie w siedzibie Czerwonego Półksiężyca w Ramallah.

Za: imemc.org/article/59149

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: