Wolna Palestyna

18/07/2010

Ubóstwo na Zachodnim Brzegu większe niż w Gazie

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 14:02

30 czerwca 2010

Raport brytyjskiej organizacji charytatywnej „Ocalić dzieci” (Save the Children) rzuca światło na druzgoczące ubóstwo doświadczane przez Palestyńczyków znajdujących się pod bezpośrednią izraelską kontrolą.

Raport analizuje warunki w Strefie C Zachodniego Brzegu. Zajmuje ona 60% terytorium Zachodniego Brzegu i jest kontrolowana całkowicie przez izraelskie wojsko.

Restrykcje na projekty modernizacji domów, oczyszczania ścieków, dróg i rolnictwa doprowadziły do gwałtownego pogorszenia się warunków życia mieszkańców Strefy C. Zakazy uprawy ziemi doprowadziły do niemożności wyżywienia się przez ludzi i bezpośrednio do niedożywienia dzieci.

Według raportu, około 79 procentom rodzin w Strefie C brakuje żywności, w porównaniu z 61% w Gazie. Biegunka sięga 44%. Wśród społeczności Strefy C widoczny jest zahamowany wzrost a 1/10 ma niedowagę jak na swój wiek. Połowa badanych rodzin nie ma dostępu do międzynarodowej pomocy.

„Powszechnie uważa się, że Palestyńczycy na Zachodnim Brzegu cieszą się wyższym standardem życia lecz tragicznie wiele rodzin, szczególnie w beduińskich i pasterskich społecznościach, w rzeczywistości cierpi znacząco większe niedożywienie i ubóstwo” powiedziała Salam Kanaan, dyrektor organizacji „Ocalić dzieci” na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich.

„Ocalić dzieci” wezwało Izraelczyków do natychmiastowego wstrzymania wszelkich konfiskat ziemi i wyburzania domów i zwróciło się do Władz Palestyńskich o powzięcie działań w kierunku rozwoju usług i zwiększenia zabezpieczenia żywnościowego dla mieszkańców Strefy C.

Za: imemc.org/article/59034

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: