Wolna Palestyna

14/07/2010

Grecy protestują przeciwko blokadzie Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:10

Członkowie wspieranego przez komunistów greckiego związku zawodowego mówią, że blokowali pięć stanowisk odpraw izraelskich linii lotniczych El Al przez dwie godziny w proteście przeciwko oblężeniu Gazy.

Lot do Izraela został opóźniony w środę na międzynarodowym lotnisku w Atenach o około dwie godziny po tym, jak demonstrujący przeciwko oblężeniu Gazy zablokowali stanowiska odpraw, powiedzieli oficjele lotniska.

Członkowie wpieranego przez komunistów związku zawodowego stwierdzili, że blokowali pięć stanowisk odpraw linii lotniczych El Al przez dwie godziny, by zaprotestować przeciwko izraelskiej blokadzie Gazy i opresyjnej polityce państwa żydowskiego.

„To było działanie podjęte w solidarności z narodem palestyńskim i jego wysiłkami w ustanowieniu państwa palestyńskiego” powiedział AP rzecznik związku zawodowego Giorgos Pontikos. Stwierdził, że podczas protestu była obecna policja lecz nie interweniowała.

Rzecznik El Al oznajmił w odpowiedzi na incydent, że linia lotnicza „uznaje bezpieczeństwo lotu i bezpieczeństwo swoich pasażerów za swoje najwyższe wartości i nie będzie szła na kompromis w ich sprawie w żaden sposób” stwierdzając, że „w żadnym momencie pasażerowie nie byli w niebezpieczeństwie”.

Środowy protest został przeprowadzony w czasie, gdy wyczarterowany przez Libię statek płynący z pomocą dla Strefy Gazy miał wpłynąć do egipskiego portu, by uniknąć konfrontacji z izraelską morską blokadą terytorium palestyńskiego.

Oficjele lotniska w Atenach poinformowali, że lot 542 El Al z Aten do Tel Avivu rozpoczął się dwie godziny po planowym czasie, o 12.30 (09.30 GMT) po tym, jak protest zakończył się bez incydentu.

Ha’aretz

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: