Wolna Palestyna

11/07/2010

Wzrost liczby samobójstw w izraelskiej armii

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 22:06

Izraelska armia wszczęła alarm w związku ze świeżym wzrostem liczby przypadków samobójstw wśród odbywających służbę od początku roku.

19 izraelskich żołnierzy położyło kres swojemu życiu w tym roku, co nastąpiło po stosunkowym spadku w ostatnich latach spowodowanym różnymi programami mającymi na celu zahamowanie samobójstw w armii, relacjonowała we wtorek izraelska strona internetowa Ynet.

Liczba z 2010 r. wskazuje na gwałtowny wzrost ofiar w porównaniu z 21 przypadkami przez cały 2009 r. Izraelska armia odnotowała 30 samobójstw w 2000 r. podczas gdy w 2005 r. było ich 35.

Wojsko następnie uruchomiło program szkoleniowy, by pomóc dowódcom w diagnozowaniu poważnych psychologicznych załamań wśród żołnierzy i by przyjść z pomocą na czas. W międzyczasie program przewidywał zredukowanie liczby żołnierzy administracji, którzy biorą broń osobistą do domu.

W latach 2007-2009 miał miejsce spadek liczby samobójstw do mniej niż 24 w jednym roku – czyniąc tegoroczny wynik tym bardziej niepokojącym dla Tel Avivu.

Dwóch oficerów zostało skazanych za kryminalne przestępstwo w 2008 r. za nie zapobieżenie samobójstwu żołnierza, którego zachowanie wskazywało na psychiczne załamanie.

Oficer ds. zdrowia psychicznego został osądzony w procesie dyscyplinarnym w związku z tą samą sprawą za nie udzielenie pomocy żołnierzowi.

Za: http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=133754

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: