Wolna Palestyna

09/07/2010

Izrael: Ortodoksyjni Żydzi aresztowani za przemyt narkotyków

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 15:24

Policja w Tel Awiwie zatrzymała trzech ortodoksyjnych Żydów podejrzanych o przemyt narkotyków o wartości nawet 100 milionów dolarów.

Jeden z aresztowanych w dniu 7 lipca br. na lotnisku Ben Guriona, mieszkaniec Kfar Chabad, którego nazwiska jednak nie ujawni0no, podejrzany jest o organizowanie przemytu kokainy. Dwóch jego wspólników – mężczyzn w wieku 20-kilku lat – aresztowano po ich powrocie z Brazylii. Zdawkowa informacja podana przez izraelski dziennik Haaretz ujawnia interesujący fakt, że zatrzymani nie nosili tradycyjnego stroju ortodoksyjnych Żydów. Informacja podana przez tak ważny serwis jest również na tyle nieczytelna, że raz wymienia się astronomiczną wartość narkotyków wynoszącą 100 milionów dolarów, a w innym miejscu mówi się już tylko o 1 milionie dolarów.

Obywatele Izraela oraz żydowscy obywatele innych krajów należą do światowej czołówki przemytników narkotyków. Jak stwierdzają międzynarodowe służby antynarkotykowe, jeden z najbardziej popularnych narkotyków, znany powszechnie pod nazwą Ecstasy, produkowany jest w Izraelu i rozprowadzany na świecie z wykorzystaniem kanałów przerzutowych opracowanych przez szmuglerów diamentów, co w praktyce odpowiada niemal całkowitej kontroli żydowskich przemytników, którzy do swoich celów wykorzystują również ortodoksyjnych Chasydów. Międzynarodowi specjaliści do walki z narkotykami zgodnie stwierdzają, że narkotyk Ecstasy, który jest również rozprowadzany wśród młodzieży w Polsce, niemal w 100% pochodzi z Izraela.

Media światowe albo zupełnie ignorują wielkie afery i masowe zatrzymania przemytników narkotyków, jeśli ich udziałem są Żydzi, albo informują w sposób zdawkowy. Taki przypadek miał miejsce np. w czerwcu zeszłego roku w Wielkiej Brytanii, gdzie aresztowano żydowskich obywateli Izraela za, jak określono, “największy w historii Wielkiej Brytanii przemyt narkotyków”. Media światowe, w tym główne media w Polsce, tak szybkie w podawaniu niekiedy drugorzędnych informacji, i tym razem nie zauważyły wydarzenia.

Za: bibula.com/?p=23984

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: