Wolna Palestyna

16/06/2010

Nowa większa flotylla popłynie do Strefy Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:21

Organizacje propalestyńskie w drugiej połowie lipca chcą zorganizować kolejną flotyllę z pomocą humanitarną dla Gazy – poinformował w Strasburgu ich przedstawiciel.

– Mamy sześć statków, które już są gotowe do opuszczenia Europy, spodziewamy się, że odpłyną w przyszłym miesiącu, w drugiej połowie lipca – powiedział podczas konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim rzecznik Europejskiej Kampanii na rzecz Zakończenia Okupacji Gazy (ECESG) Mazen Kahel.

Wraz z innymi organizacjami, jak ruch Wolna Gaza, turecka organizacja Insani Yardim Vakfi, Międzynarodowy Komitet na rzecz Zniesienia Blokady Gazy, organizacje pozarządowe z Grecji i Szwecji, ECESG uczestniczyła w zorganizowaniu pierwszej flotylli, której 9 uczestników zginęło podczas izraelskiej „operacji” z 31 maja.

– Myślimy, że ta druga flotylla będzie większa niż poprzednia – dodał Kahel, który wystąpił na zaproszenie brytyjskiego eurodeputowanego Richarda Howitta.

– Jesteśmy zresztą otwarci na innych uczestników i zapraszamy wszystkich, by przyszli sprawdzić, w ramach większej przejrzystości, skład ładunku, który wysyłamy – dodał koordynator ECESG.

Izraelscy żołnierze zabili 31 maja dziewięciu tureckich uczestników flotylli, która próbowała przełamać izraelską blokadę Strefy Gazy, płynąc z lekami, żywnością i materiałami budowlanymi.

pap

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: