Wolna Palestyna

07/06/2010

Sankcje wobec palestyńskiej deputowanej, która płynęła z pomocą dla Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 16:19

Arabska deputowana do Knesetu (parlamentu Izraela), która uczestniczyła w udaremnionej przez komandosów izraelskich próbie dostarczenia pomocy humanitarnej do Strefy Gazy, ma zostać ukarana.

Komisja parlamentarna postanowiła, po bardzo burzliwej debacie, zalecić pozbawienie deputowanej Hanin Soabi prawa do posługiwania się paszportem dyplomatycznym, a także prawa do finansowanej przez państwo opieki prawnej. Aby sankcje te nabrały mocy, musi je teraz zatwierdzić cały Kneset.

W zeszłym tygodniu w parlamencie Izraela doszło do ostrej wymiany zdań, gdy Soabi starła się z koleżanką z partii skrajnej prawicy. Soabi, która znajdowała się na pokładzie jednego ze statków zaatakowanego konwoju, zarzuciła rządowi izraelskiemu, że abordaż tureckiej jednostki „Mavi Marmara” z pomocą dla Strefy Gazy był „aktem piractwa”. Domagała się też wyjaśnienia, dlaczego Izrael nie wyraża zgody na niezależne śledztwo w sprawie ataku na konwój.

Deputowana Anastasia Michaeli ze skrajnie prawicowej partii Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) przerwała Soabi, wołając, że Izrael jest demokratycznym państwem i nie może zezwalać na przemówienia w Knesecie nikomu, kto „reprezentuje stanowisko organizacji terrorystycznej”. „Twoje miejsce jest w więzieniu, a nie w Knesecie” – powiedziała Michaeli.

Inna deputowana, Miri Regew z partii Likud, krzyczała do Soabi: „Idź do Gazy, ty zdrajczyni. Nie potrzebujemy koni trojańskich w Knesecie”.

Arabscy deputowani zareagowali z oburzeniem, nazywając rząd Izraela „bandą piratów”.

Portal ynet informuje, że przed poniedziałkowym głosowaniem w komisji odczytywano wypowiedzi Hanin Soabi, zamieszczone na stronie internetowej jej arabskiej partii Balad. Według jednego z zamieszczonych tam materiałów, Soabi powiedziała m.in., że reprezentuje naród palestyński w izraelskim parlamencie.

Po głosowaniu Soabi oświadczyła, że takie stanowisko komisji „niszczy resztki demokracji w Izraelu”.

pap

Zobacz również: Rozróba w Knesecie po kilku słowach prawdy z ust palestyńskiej parlamentarzystki


Reklamy

2 Komentarze »

  1. […] Sankcje wobec palestyńskiej deputowanej, która płynęła z pomocą dla Gazy […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Nowe fakty w sprawie żydowskiej masakry na Mavi Marmara « Judeopolonia — 08/06/2010 @ 18:18 | Odpowiedz

  2. […] również: Sankcje wobec palestyńskiej deputowanej, która płynęła z pomocą dla Gazy Komentarze […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Rozróba w Knesecie po kilku słowach prawdy z ust palestyńskiej parlamentarzystki « Wolna Palestyna — 23/06/2010 @ 22:10 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: