Wolna Palestyna

07/06/2010

Nowe fakty w sprawie masakry na Mavi Marmara

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 20:25

Katarska telewizja Al Jazeera nadała dziś około południa wywiad z kapitanem tureckiego statku „Mavi Marmara”, zaatakowanego przez izraelskich komandosów w zeszły poniedziałek. Dowódca tureckiej jednostki stwierdził w nim kategorycznie, że na pokładzie statku nie było broni, a w celu uniknięcia izraelskiej prowokacji przed wejściem na pokład „Mavi Marmara” pasażerowie i załoga zostali sprawdzeni rentgenowskim wykrywaczem metali, udostępnionym przez turecką policję w porcie Antalia, a następnie przeszukani.

Podobną procedurę powtórzono w przypadku pasażerów, którzy weszli na pokład statku w drodze do Gazy. Kapitan „Mavi Marmara” dodał, że noże „zabezpieczone” rzekomo przez izraelskich komandosów podczas ataku na statek pochodziły z okrętowej stołówki, zaś siekiery i bosaki z wyposażenia statku. Całe to „uzbrojenie” aktywistów użyte, jak twierdzi Izrael, do walki z atakującymi komandosami, zostało wyciągnięte przez izraelskich żołnierzy i zgromadzone na pokładzie już po ataku. Na pokładzie „Mavi Marmara” znajdowała się jedynie pewna ilość masek gazowych i kamizelek kuloodpornych, mających zabezpieczyć aktywistów na wypadek ataku.

Turecki kapitan oświadczył ponadto, że w chwili ataku Izraelczyków był na mostku „Mavi Marmara” i był świadkiem, jak izraelscy komandosi zjeżdżający na linach ze śmigłowców otworzyli ogień do aktywistów zgromadzonych na pokładzie, którzy starali się zablokować miejsce ich lądowania formując „żywą tarczę”. Do otwarcia ognia doszło jeszcze zanim komandosi opuścili się na pokład statku. Wcześniej na aktywistów zrzucono ze śmigłowców pojemniki z gazem łzawiącym.

Również dziś, jak wynika z informacji Al Jazeery, do krajów domagających się przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie ataku dołączyły Francja, Wielka Brytania i Syria. Izrael stanowczo odrzuca możliwość międzynarodowego dochodzenia w tej sprawie, sugerowaną wcześniej przez sekretarza generalnego ONZ.

Po spotkaniu z wiceprezydentem USA Joe Bindenem prezydent Egiptu Hosni Mubarak zapowiedział dziś, że przejście graniczne ze Strefą Gazy w Rafah, otwarte tymczasowo po masakrze Flotylli Wolności, pozostanie otwarte na stałe w celu umożliwienia dostaw pomocy dla Strefy.

Za: czsz.bzzz.net/czarny/node/2905


Reklamy

1 komentarz »

  1. Palestyna nigdy nie będzie wolna, jak Polska. Żydzi i Polacy maja podobna mentalność . Ja nie wiem jak Mojżesz mógł wytrzymać z tymi Zydami , a o Polakach już nie wspomnę Z Polakami to ciężko wodę w kiblu spuścić

    Polubienie

    Komentarz - autor: wirtualna polska — 02/01/2011 @ 14:33 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: