Wolna Palestyna

06/06/2010

Izrael zataja prawdziwą liczbę ofiar ataku na statek Mavi Marmara

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 11:48

Według informacji, pochodzących zarówno od aktywistów, będący na pokładzie statku „Mavi Marmara” podczas poniedziałkowego ataku izraelskich komandosów, jak również części mediów korporacyjnych, prawdziwa liczba ofiar śmiertelnych izraelskiego ataku może sięgać 19 osób. Prawdopodobne jest, że część ciał poległych Izraelczycy wyrzucili do morza.

Według obecnej na pokładzie statku aktywistki brytyjskiej organizacji Gaza Solidarity Campaign, z którą wywiad przeprowadziła dziś telewizja BBC, po porównaniu nazwisk dziewiątki zabitych przez izraelskich komandosów, oficjalnie podawanej liczby rannych w izraelskich szpitalach i listy aktywistów deportowanych z Izraela z listą pasażerów statku „Mavi Marmara”, brakuje około dziesięciu osób. Nie jest jasne, czy zaginieni aktywiści zginęli w ataku czy zostali zatrzymani w Izraelu. Państwo żydowskie twierdzi, że wszyscy zatrzymani uczestnicy Flotylli Wolności, z wyjątkiem osób przebywających w szpitalach, zostali już deportowani do krajów pochodzenia.

Wątpliwości aktywistki potwierdza artykuł zamieszczony w czwartek we włoskiej gazecie „La Stampa”. Gazeta zamieszcza wypowiedź obecnej na pokładzie „Mavi Marmara” brazylijskiej reżyserki koreańskiego pochodzenia Iary Lee, która wspomina o techniku komputerowym, zabitym strzałem w plecy podczas izraelskiego ataku. Jego ciała nie ma wśród zwłok dziewiątki ofiar ataku, przewiezionych do Turcji z Izraela. Zdaniem reżyser ciało technika, podobnie jak ciała 9 innych ofiar, zostało wyrzucone do morza przez izraelskich komandosów. Jej zeznania w wywiadzie dla tej samej gazety potwierdza australijska pielęgniarka Jenny Campbell, która zajmowała się rannymi na pokładzie statku zanim, po kilku godzinach, zostali przetransportowani śmigłowcami do izraelskich szpitali. Zdaniem Campbell, w okrętowym szpitalu znajdowało się co najmniej 19 ciał aktywistów zabitych w ataku. 10 z nich nigdy nie przewieziono do krajów pochodzenia. Inny z aktywistów, Bulent Yildirim, twierdzi z kolei, że z pokładu statku przewieziono do izraelskich szpitali 38 osób. Izrael potwierdził obecność w szpitalach jedynie 21 osób. Hiszpański aktywista Manuel Tapial dodaje, że pierwszych trzech aktywistów zostało zabitych ogniem z helikopterów, zanim jeszcze izraelscy komandosi wylądowali na pokładzie statku.

Warto dodać, że liczbę 19 ofiar śmiertelnych i 38 rannych w szpitalach podawały bezpośrednio po ataku światowe media korporacyjne, dopiero we wtorek po południu powołując się na informacje władz izraelskich, obie liczby zostały zweryfikowane.

Wczoraj w Londynie i Stambule na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, domagając się natychmiastowego zniesienia blokady Strefy Gazy, międzynarodowego śledztwa w sprawie masakry Flotylli Wolności i nałożenia na Izrael międzynarodowych sankcji ekonomicznych.

Tymczasem jeden z izraelskich komandosów dowodzących masakrą aktywistów Flotylli w poniedziałek rano, otrzymał w piątek od władz izraelskich wysokie odznaczenie państwowe.

Źródło: czsz.bzzz.net

Na podstawie: lastampa.it

2 Komentarze »

 1. […] Izrael zataja prawdziwą liczbę ofiar ataku na statek Mavi Marmara […]

  Polubienie

  Pingback - autor: Co z zapisami z kamer napadniętych aktywistów Freedom Flotilla? « Judeopolonia — 06/06/2010 @ 12:20 | Odpowiedz

 2. Przyczyną napięć w świecie i na Bliskim Wschodzie i przyczyny wojen na świecie
  Istnienie syjonistycznego wroga narodu arabskiego i okupacji Palestyny.
  Istnienie żydowskiej w sercu arabsko-muzułmańskiego duży błąd, ponieważ jednostka
  Nie posiada podstawowych cech elementów świata arabsko-muzułmańskiego, takich jak religia
  Język, obyczaje i tradycje.
  Jedynym rozwiązaniem, aby zakończyć wojny i napięć i problemów gospodarczych na świecie
  Wydalenia Żydów z Bliskiego Wschodu, z Palestyny, całej Palestyny. Tego roztworu
  Lepsze dla świata i ludzi żydowskiej w tym samym czasie. Pozdrowienia dla wszystkich

  Polubienie

  Komentarz - autor: ARRABbb MUSLIM — 19/06/2010 @ 15:38 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: