Wolna Palestyna

04/06/2010

Rozróba w Knesecie po kilku słowach prawdy z ust palestyńskiej parlamentarzystki

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 00:00

Przepychanki w izraelskim parlamencie – Knesecie – wywołało wystąpienie arabskiej deputowanej Hanin Zoabi. Zoabi, która znajdowała się na pokładzie jednego ze statków flotylli z pomocą dla Strefy Gazy zaatakowanej przez izraelskich komandosów, zarzuciła rządowi piractwo.

Zoabi opisała blokadę Strefy Gazy jako „nielegalne, niehumanitarne, nieuprawnione oblężenie, któremu sprzeciwiają się wszyscy politycy niepozbawieni moralności”. Kiedy parlamentarzystka domagała się wyjaśnienia, dlaczego Izrael nie wyraża zgody na niezależne śledztwo w sprawie ataku na konwój, podczas którego zginęło [co najmniej] 9 osób, spotkała się ze wściekłą reakcją żydowskich deputowanych.

Deputowana Anastasia Michaeli ze skrajnie prawicowej partii Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) wołała, że Izrael jest demokratycznym państwem i nie może zezwalać na przemówienia w Knesecie nikomu, kto „reprezentuje stanowisko organizacji terrorystycznej”. – Twoje miejsce jest w więzieniu, a nie w Knesecie – powiedziała Michaeli.

Politycy przerwali Zoabi przemówienie i chcieli zablokować mównicę. – Wracaj z powrotem do Gazy, ty zdrajco. Nie potrzebujemy koni trojańskich w Knesecie – krzyknęła deputowana z partii Likud, Miri Regev.

– Kto tu jest przestępcą? Czy ja kogoś zamordowałam? – odparowała Zoabi. Wtedy niezidentyfikowany parlamentarzysta krzyknął Sprawdźcie, czy nie ma noża – i zrobiło się naprawdę gorąco. Sytuacja była na tyle poważna, że musiała interweniować ochrona. Najbardziej agresywnych parlamentarzystów usunięto z sali obrad.

Za: cia.bzzz.net, pap

Zobacz również: Sankcje wobec palestyńskiej deputowanej, która płynęła z pomocą dla Gazy

Reklamy

1 komentarz »

  1. […] również: Rozróba w Knesecie po kilku słowach prawdy z ust palestyńskiej parlamentarzystki Komentarze […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Sankcje wobec palestyńskiej deputowanej, która płynęła z pomocą dla Gazy « Wolna Palestyna — 23/06/2010 @ 22:08 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: