Wolna Palestyna

04/06/2010

Izrael odrzuca decyzję Rady Praw Człowieka ONZ o wszczęciu śledztwa w sprawie ataku na Flotyllę Wolności

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 01:48

Izrael odrzucił rezolucję Rady Praw Człowieka ONZ potępiającą ten kraj za atak na konwój z pomocą dla Strefy Gazy i dającą zgodę na wszczęcie międzynarodowego śledztwa w sprawie naruszenia praw człowieka podczas tej operacji.

Izraelskie władze podkreśliły, że gremium to nie ma – jak to ujęto – „moralnego prawa” do oceny poczynań Izraela. „Władza tej Rady, która kolejny raz zawzięła się w sposób wręcz obsesyjny na Izrael, jest równa zero” – powiedział agencji AFP rzecznik izraelskiego MSZ Jigal Palmor.

Rezolucję, zatytułowaną „Poważny atak sił izraelskich na flotyllę humanitarną” przyjęto 32 głosami za, przy trzech przeciwnych (USA, Holandia i Włochy) i dziewięciu wstrzymujących się (Belgia, Burkina Faso, Korea Południowa, Słowacja, Francja, Wielka Brytania, Węgry, Japonia i Ukraina).

Dokument ostro potępia „skandaliczny atak sił izraelskich na flotyllę humanitarną, w wyniku którego doszło do zabicia i zranienia niewinnych cywilów z różnych państw”.

W celu bezstronnego wyjaśnienia przebiegu wydarzeń rezolucja stanowi o „wysłaniu międzynarodowej misji, która zbada naruszenia prawa międzynarodowego, w tym humanitarnego, podczas izraelskiego ataku na flotyllę wiozącą pomoc humanitarną”. Członkowie misji będą musieli przedstawić wyniki swej pracy Radzie.

W tekście wezwano też „okupacyjne władze izraelskie do natychmiastowego zdjęcia blokady Gazy i innych terenów okupowanych” i wyrażono ubolewanie z powodu „pogłębiania się kryzysu humanitarnego” wśród objętych blokadą Palestyńczyków.

interia.pl, pap

Reklamy

1 komentarz »

  1. […] Izrael odrzuca decyzję Rady Praw Człowieka ONZ o wszczęciu śledztwa w sprawie ataku na konwój Komentarze (0) Trackbacki (0) Dodaj komentarz Trackback […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Rozróba w Knesecie po kilku słowach prawdy z ust palestyńskiej parlamentarzystki « Judeopolonia — 04/06/2010 @ 05:17 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: