Wolna Palestyna

03/06/2010

Amerykańska studentka traci oko wskutek izraelskiego postrzału

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 23:43

31 maja w czasie demonstracji solidarnościowej z Flotyllą Wolności na punkcie kontrolnym Qalandiya na Zachodnim Brzegu jedna z aktywistek straciła oko po tym, jak żółnierz strzelił jej w twarz pociskiem z gazem. Emily Henochowicz trafiła do w szpitala w Jerozolimie.

Sören Johanssen powiedział, że „Oni dokładnie widzieli, że jesteśmy z zagranicy i naprawdę sądzimy, że starali się nas trafić. Odpalili dużo pojemników na nas serią. Najpierw spadały po obu stronach Emily, trzeci trafił ją w twarz.”

Tego dnia w Palestynie było jeszcze wiele innych demonstracji w związku z atakiem na Flotylle Wolności.

Pojemniki z gazem są powszechnie używane przez izraelskich okupantów przeciwko demonstracjom na Zachodnim Brzegu Jordanu. W maju 2009 władze izraelskie nakazały policji rewizje wytycznych dotyczących pacyfikowania demonstracji po śmierci Bassema Abu Rahmaha w wiosce Bil’in spowodowanej trafieniem przez lecący z dużą prędkością pojemnik. Uznano wtedy, że karnistry mogą być wystrzeliwane tylko z dystansu i nie można nimi celować bezpośrednio w tłum, lecz jedynie strzelać obok. Jednak siły izraelskie nagminnie łamią te ustalenia. Emily jest tego kolejną ofiarą.

Sprawa zabicia Abu Rahmaha zakończyła się w prokuraturze z tym, że oskarżonym nie był zabójca, a izraelskie indymedia, które opublikowały zdjęcie sprawcy z podpisem „morderca”. Sprawą zajął się prokurator generalny.

palsolidarity.org

Za: cia.bzzz.net/palestyna_kolejna_ofiara_izraelskiego_terroryzmu

Emily Henochowicz jest utalentowaną artystką i studentką prestiżowej akademii sztuk pięknych Cooper Union w Nowym Jorku. Jej ostatnie prace inspirowane doświadczeniami z palestyńskich terytoriów okupowanych można obejrzeć na jej blogu: thirstypixels.blogspot.com

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: