Wolna Palestyna

01/06/2010

Statek Rachel Corrie w drodze do Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 20:34

Pomimo wczorajszego izraelskiego krwawego ataku na Flotyllę Wolności, Ruch Wolna Gaza w ciągu najbliższych dni wyśle do Gazy 2 pozostałe statki, które miały dotrzeć do Strefy w późniejszym terminie, w tym statek Rachel Corrie.

Statek Rachel Corrie został nazwany na cześć amerykańskiej aktywistki, która została rozjechana przez izraelski (a właściwie amerykański) buldożer w 2003 roku, kiedy próbowała zapobiec zrównaniu z ziemią palestyńskiego domu w Gazie. Miała 24 lata.

Statek Rachel Corrie został oddzielony od reszty flotylli po 48 godzinnym opóźnieniu na Malcie ze względów logistycznych. Na pokładzie znajduje się 5 Irlandczyków, 6 Malezyjczyków oraz osoby innych narodowości. Irlandczykami na pokładzie są laureatka pokojowej nagrody Nobla Maireád Corrigan-Maguire, były asystent sekretarza generalnego ONZ Denis Halliday, filmowiec Fiona Thompson oraz małżeństwo Derek i Jenny Graham.

Derek Graham powiedział dziś ze statku, że MV Rachel Corrie wiezie materiały edukacyjne, budowlane i zabawki. „Wszystko na pokładzie zostało poddane inspekcji w Irlandii” mówił. „Mamy nadzieję na bezpieczną podróż.”

Drugi statek z około trzema tuzinami pasażerów ma w najbliższym czasie dołączyć do pierwszego.

Tymczasem wysokiej rangi dowódca marynarki wojennej oświadczył, że Izrael użyje w przyszłości jeszcze brutalniejszej siły, by uniemożliwić statkom przełamanie morskiej blokady Strefy Gazy.

4 czerwca: Statek Rachel Corrie jest 90 mil od Gazy na wodach międzynarodowych i ma dopłynąć do Strefy w sobotę rano.

5 czerwca: Statek Rachel Corrie podzielił los poprzednich statków Flotylli i został porwany przed południem przez izraelską marynarkę wojenną i zmuszony do zawinięcia do portu w Ashdod.

Informacje na bieżąco: witnessgaza.com

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: