Wolna Palestyna

28/05/2010

Rejs z pomocą do Gazy przełożony na sobotę

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:42

Flotylla z pomocą humanitarną zmierzająca do Gazy przełożyła czas wyruszenia do Strefy na sobotę, poinformowali organizatorzy w piątkowy wieczór.

Organizatorzy Flotylli zdecydowali się przełożyć rejs do Strefy Gazy ze względu na problemy techniczne z jednym ze statków. Greta Berlin z ruchu Free Gaza mówi, że statki wyruszą z punktu spotkania w sobotę rano, by uniknąć ataku marynarki wojennej w nocy. Dowódcy IDF wyrażają powątpiewanie co do informacji i mówią, że są przygotowani na przybycie statków o każdej porze.

Niektóre ze statków biorących udział w rejsie już przybyły na miejsce spotkania na Morzu Śródziemnym, podczas gdy inne są jeszcze w drodze.

Dowódcy IDF wyrazili powątpiewanie odnośnie relacji wyjaśniając, że marynarka wojenna będzie przygotowana, by „powitać” statki już w piątkową noc.

Greta Berlin z ruchu Free Gaza powiedziała, że opóźnienie było spowodowane technicznym problemem na jednym ze statków biorących udział w rejsie.

„Byliśmy zmuszeni przetransferować 25 osób na większe tureckie statki, co doprowadziło do dwugodzinnego opóźnienia”, powiedziała. „Prowadzenie 8 statków w skoordynowany sposób bez niepomyślnych zbiegów okoliczności jest trudne i prawie niemożliwe”.

Berlin wyjaśniła, że w obliczu opóźnienia organizatorzy zdecydowali się wstrzymać podróż i wyruszyć z miejsca spotkania w sobotę rano, w celu uniknięcia wpływania na terytorialne wody Gazy będące pod kontrolą Izraela w nocy.

„Wiemy, co się stało, gdy zrobiliśmy to ostatnim razem”, powiedziała Berlin, odnosząc się do incydentu, który miał miejsce w grudniu 2008 r., kiedy to IDF przechwyciło jacht Dignity. „Izraelska marynarka wojenna zaatakowała nas na wodach międzynarodowych przed świtem, około 150 kilometrów od brzegu.”

Berlin dodała, że organizatorzy zmienili lokalizację miejsca spotkania statków w piątek po otrzymaniu informacji, że izraelska marynarka wojenna zaplanowała przejęcie statków poza wodami terytorialnymi. Odmówiła ujawnienia lokalizacji nowego punktu spotkania mówiąc „Nie będziemy Izraelowi ułatwiać życia”.

ynetnews.com/articles/0,7340,L-3895562,00.html

Reklamy

1 komentarz »

  1. jest niedziela… wiadomo coś? bo jakoś cisza…

    Polubienie

    Komentarz - autor: radzioron — 30/05/2010 @ 12:50 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: