Wolna Palestyna

20/05/2010

Palestyna: bojkot produktów z osiedli żydowskich

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 02:02

Palestyńskie władze przygotowały listę zakazanych produktów z osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu. Teraz trafi ona do każdego palestyńskiego domu. Jest to element kampanii „Ty i twoje sumienie”, której celem jest pozbycie się z palestyńskiego rynku wszystkich produktów wytwarzanych przez osadników żydowskich na Zachodnim Brzegu.

Na liście znalazło się 500 produktów. Foldery z ich zdjęciami i nazwami będą dostarczone wszystkim Palestyńczykom na Zachodnim Brzegu. Władze w Ramallah od dawna namawiały do bojkotowania produktów osadników, ale dopiero teraz podjęły konkretne działania. Kilkanaście dni temu przyjęły prawo zakazujące ich sprzedawania, teraz rozpoczęły ogólnokrajową kampanię informacyjną. Wierzą, że w ten sposób wzmocnią palestyńską gospodarkę. Kampanię traktują także jako „pozbawiony przemocy opór przeciwko okupacji”.

Osadnicy mówią, że to „akt nienawiści” [sic!]. Rada Yeshiva wezwała izraelski rząd, aby do portów nie wpuszczał palestyńskich towarów. Nie ma wątpliwości, że osadnicy mogą stracić miliony dolarów z powodu nowej palestyńskiej polityki. Palestyńczycy rocznie wydają na ich produkty 500 milionów dolarów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy 17 firm działających na osiedlach zbankrutowało. Kłopoty finansowe mogą mieć między innymi producenci warzyw i owoców, kosmetyków, napojów, jajek, wina i kwiatów.

IAR

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: