Wolna Palestyna

25/04/2010

Podziemna wojna Izraela

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 03:00

Po ostatnim incydencie związanym z akcją Izraela w Dubaju prasa zagraniczna pisze już wprost o „Israel’s underground war” – podziemnej wojnie Izraela. Już nie tylko wojna z Palestyńczykami w Gazie czy z Hezbollahem w Libanie. Wojna na wszystkich frontach z każdym przeciwnikiem (nawet pojedynczym) Państwa Izrael. Dlaczego tak się dzieje? Czym tłumaczyć zmasowaną ofensywę medialną z internetem włącznie. Nawet na naszym Salonie jest to zauważalne.

Te działania mające na celu poprawienie wizerunku Izraela są na szczęście mało efektywne. Obrona czegoś tak nie do obronienia jak syjonizm i rasistowskie państwo „tylko dla Żydów” z góry skazana jest na porażkę. Przypomina to auto buksujące w zaspie śnieżnej: im szybciej kręcimy kołami tym bardziej się zakopujemy.

Cytowany przeze mnie kilka notek wstecz Avraham Burg i wielu innych przedstawicieli społeczności żydowskiej (łącznie z Sorosem) podkreślają, że Izrael jak i sam syjonizm znalazły się w głębokim kryzysie tożsamości, który jest wg nich zwiastunem upadku.

Cały czas przedstawiam fakty i relacje, często mało znane, które świadczą, że syjonizm był najlepszym przyjacielem nazistów i najgorszym wrogiem Żydów dążących do asymilacji ze społeczeństwami, wśród których żyli. Byli oni odpowiedzialni z punktu widzenia moralnego i politycznego za śmierć tych Żydów, którzy nie chcieli emigrować do Palestyny wg projektu syjonistów. Cała historia kolaboracji syjonistów z nazistowskimi Niemcami a także z wszystkimi antysemitami między 1900 a 1960 rokiem musi zostać jeszcze rzetelnie napisana. Historia ta została ukryta i przysypana razem z ciałami ofiar nazizmu.

Notorycznie fałszuje się historię. Zastępuję się ją patetycznymi lamentami „narodu prześladowanego”. To fakty zbyt niewygodne i muszą zostać wyeliminowane.

Dowodów na hipokryzję syjonizmu jest tak wiele, że niemożliwością jest cytować wszystkie. Dzisiaj, nie chcąc zanudzać szanownego czytelnika posłużę się jednym przykładem.

Rabin Menachem Schneerson (1902-1994) był tym, który przyciągnął ultra-ortodoksów żydowskich do syjonizmu i był jednym z pierwszych, którzy popierali konieczność zajęcia terenu Transjordani w 1967 roku.

Lubawicz (Habad) było ruchem religijnym utworzonym pod koniec XVIII w w Rosji, następnie zaczęło zdobywać popleczników w USA. Właśnie pod przywództwem rabina Schneersona, ruch ten poparł ideę syjonistyczną i ze Stanów promował kolonizację Transjordanii i Gazy.

W „Mada Ve’emuna” (Machon Lubavitch, 1980, Kfar Chabad). Rabin pisze otwarcie, że: „możliwym jest, iż „likwidacja fizyczna” (Żydów w czasie Holokaustu) okaże się „duchowym dobrodziejstwem”. Następnie porównuje Boga do chirurga, który „amputuje kończynę pacjenta by uratować mu życie”. Amputując „chorą kończynę” Bóg-chirurg stara się ratować „wiecznego ducha narodu żydowskiego”.

Wychodząc poza metaforę staje się wszystko jasne. Naród żydowski, przez laicyzację a przede wszystkim przez asymilację, rozpoczął „rozkład”, lecz Bóg go ukarał. „Amputował” chorą kończynę, tzn. wszystkich Żydów nie-syjonistów, którzy dążyli do zguby asymilując się z goim.

Uratował „zdrowe ciało” żydowskie, tj. syjonistów. I syjonizm reprezentuje wiecznego ducha narodu żydowskiego.

Jeden z dziennikarzy Ha’aretza konkluduje, że dla rabina Holokaust był rzeczą dobrą, a śmierć Żydów zamordowanych przez nazistów „oczyściła naród żydowski z grzechów”.

(Gdyby ktoś inny niż rabin napisał te słowa to by się działo…)

Syjonizm wyspecjalizował się w sztuce siania strachu by potem wykorzystywać go do swoich celów. Strach służy do kontrolowania mas. Jeśli masy czują strach, widząc wszędzie niebezpieczeństwo to łatwo wpadają w łapy tych, którzy obiecują bronic ich przed tymi zagrożeniami. Ta refleksja dotyczy głównie Żydów. I to Żydzi według syjonistów są ofiarami.

Zawsze grozi im niebezpieczeństwo. Przywódcy syjonistyczni zawsze starali się wyolbrzymiać niebezpieczeństwo antysemityzmu by stworzyć mentalność zastraszonej ofiary.

Gdy antysemityzm był rzeczywiście realny, był sztucznie jeszcze rozdmuchiwany. Gdy go nie było, to zagrożenie się wymyślało lub kreowało. Starczy przytoczyć zamachy bombowe na synagogi w Bagdadzie na początku lat 50′. Atmosfera terroru miała skłonić Żydów do emigracji do Palestyny.

Utworzenie Państwa Izrael miało położyć kres strachowi. Nic takiego nie nastąpiło. Teraz zagrożenie pochodzi ze strony państw arabskich, które chcą „zepchnąć do morza” Żydów i „wymazać Izrael z mapy świata”. A Iran rozwijając program nuklearny przygotowuje „nowy holokaust”.

W rzeczywistości wszystko to służy syjonistom do zdobycia poparcia Izraelczyków (i Żydów z diaspory) w przeprowadzaniu kolonizacji Palestyny.

Izraelski historyk Oren Ben-Dor pisze, że: „Tożsamość państwowa Izraela zbudowana jest na niesprawiedliwej ideologii, która jest przyczyną upokorzenia i cierpień tych, którzy klasyfikowani są jako nie-Żydzi, według kryteriów religijnych i etnicznych. By ukryć ten brak moralności, Izrael podsyca wizerunek ofiary. Prowokowanie przemocy (świadomie czy nieświadomie), przeciwko której musi się bronić, jest czynnikiem determinującym mentalność ofiary”.

Ja osobiście nie identyfikuję Żydów z polityką Izraela i z syjonizmem. To dużo bardziej skomplikowane pojęcie, gdzie eskalacja terroru państwowego prowadzona przez polityków syjonistycznych naraża na przykre konsekwencje każdego zwykłego Żyda na świecie, chcącego żyć w pokoju. Ewidentnym przykładem są tutaj przypadki podpalenia synagog w Anglii czy we Francji. Tak na marginesie można dodać, że nie są to fakty tak „poważne” jak jeden napis na murze w Polsce zrobiony… no w sumie nie wiadomo przez kogo zrobiony.

Gdy skończy się strach podsycany przez syjonistów, głównie wśród Żydów lecz także wśród goim, wtedy skończy się Izrael rozumiany jako żydowska forteca, skończy się cierpienie Palestyńczyków.

Narodzi się państwo demokratyczne dla Żydów i Palestyńczyków.

Za: SpiritoLibero

1 komentarz »

  1. Świetny tekst.

    Polubienie

    Komentarz - autor: acidek303 — 25/04/2010 @ 13:22 | Odpowiedz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: