Wolna Palestyna

22/04/2010

NIE dla akcesji Izraela do OECD

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 15:47

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) będzie obradowała w maju nad formalną decyzją przyjęcia Izraela w poczet jej członków. Głos za przyjęciem Izraela do OECD dla ludzi sumienia na całym świecie będzie równoznaczny ze stanowczym i daleko idącym aktem współudziału w nagradzaniu i uwiecznianiu izraelskiej okupacji, kolonizacji i apartheidu wymierzonych przeciwko ludowi palestyńskiemu. Ponadto, nieodwracalnie podważy zasady prawa i doprowadzi do dalszego umocnienia się kultury bezkarności, która umożliwia Izraelowi eskalację zbrodni wojennych, oraz tego, co zostało opisane przez niektórych specjalistów od prawa międzynarodowego jako wstęp do ludobójstwa przeciwko Palestyńczykom w nielegalnie obleganej i okupowanej Strefie Gazy.

Organizacje palestyńskie wzywają społeczeństwa i rządy państw członkowskich OECD aby wywarły presje na decydentów w swoich krajach i odroczyły decyzję o przystapieniu Izraela do OECD, do momentu kiedy państwo to nie zacznie przestrzegać prawa międzynarodwego i międzynarodowych praw człowieka.

Wzywamy do zobowiązania się do głosowania przeciwko akcesji Izraela do grona OECD podczas ostatecznego rozpatrywania izraelskiego wniosku w maju. Członkostwo w OECD wpłynie mocno na zapędy militarne i agresję Izraela, dalszą destabilizację całego regionu, zwiększy zagrożenie dla bezpieczeństwa, a także rozwoju społecznego, gospodarczego i politycznego oraz uczyni pogoń za pokojem nieosiągalnym celem. Zgodnie z porcedurami decyzja pozwalająca na akcesję do OECD musi być przyjęta na zasadzie konsensu -wystarczy więc sprzeciw jednego kraju aby powstrzymac akcesje Izraela do OECD.

Poparcie czlonkostwa państwa Izrael w OECD jest wyrazem poparcia izraelskich zbrodni wojennych i pozostałych poważnych naruszeń prawa międzynarodowego i praw człowieka.Decyzja ta będzie stanowiła legitymizacje izraelskiej polityki nielegalnego okupowania ziem palestyńskich i syryjskich.

“OECD traktuje Izrael jako państwo z 7 milionową populacją, podczas, gdy w rzeczywistości kraj zamieszkuje 11 milionów ludzi, z czego 4 miliony stanowią okupowani Palestyńczycy “ Shir Hever – izraelski ekonomista

Nacisk skutkuje! W zeszłym roku pod wpływem skoordynowanej akcji międzynarodowej przeprowadzonej w 30 krajach członkowskich OECD Unia Europejska nie zdecydowała się na zacieśnienie relacji z Izraelem.

Podpisz petycję

Więcej informacji: holdisraelaccountable.net

Za: kampania-palestyna.pl

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: