Wolna Palestyna

01/04/2010

Trzecia Świątynia wciąż w centrum uwagi

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 14:25

Temat Trzeciej Świątyni nie schodzi w Izraelu z centrum uwagi. Po nieudanej próbie wniesienia kamienia węgielnego na szczyt wzgórza, ekstremiści żydowscy podjęli tym razem kampanię propagandową.

Plakaty przedstawiające Wzgórze Świątynne z żydowską świątynią na miejscu meczetu Al-Aqsa naklejono na 200 autobusów kursujących przez dzielnice arabskie. Kampanię zorganizowała grupa Nasza Ziemia Izraela, którą kieruje ekstremista żydowski Baruch Marzel. Stwierdził on, że jest to wiadomość dla Arabów, a meczety stoją na wzgórzu tymczasowo. W jego przekonaniu zbudowanie na ich miejscu świątyni żydowskiej jest tylko kwestią czasu. Reklamy zostały opłacone przez ruch “Nasza Ziemia Izrael” (znany też jako SOS – Izrael) i wzywają do budowy Świątyni – TERAZ, jak najszybciej, bez dalszego oczekiwania na przyjście Mesjasza, który wedle wierzeń ortodoksyjnych Żydów ma Świątynię odbudować.

Ugrupowanie to planuje w święto Pesach (1 kwietnia) marsz swych zwolenników ulicami Jerozolimy, od Bramy Jaffeńskiej, przez ulice starego miasta, w stronę Wzgórza Świątynnego. Zamierzają protestować przeciwko naciskom płynącym z całego świata, a zwłaszcza z Gabinetu Owalnego, na zaprzestanie budowy nowych osiedli na terytoriach okupowanych –  Zachodnim Brzegu i we Wschodniej Jerozolimie. Ulotki zachęcające do udziału w marszu, pod wyobrażeniem odbudowanej Świątyni, zawierają słowa “Niech Swiatynia powstanie szybko, w naszych czasach”, zaczerpnięte z żydowskiej książki z codziennymi modlitwami.

Źródło

Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: