Wolna Palestyna

07/03/2010

Jerozolima: Izraelskie siły atakują Wzgórze Świątynne

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 04:00

Pt, 05.03.2010

Izraelskie siły wtargnęły na dziedzińce Meczetu Al Aqsa w okupowanej Jerozolimie Wschodniej i otoczyły kordonem jego teren, na którym zgromadziły się tuziny palestyńskich protestantów.

Naoczni świadkowie mówią, że izraelska policja otaczała Meczet Al Aqsa od wczesnych godzin porannych i starcia wybuchły w świętym kompleksie po tym, jak izraelskie siły zaatakowały teren, by wyprzeć Palestyńczyków.

Protestanci odpowiedzieli na atak rzucaniem kamieniami. W trakcie zamieszek kilka osób zostało rannych a tuziny zostały zatrzymane.

Muzułmanie uważają częste izraelskie ataki na kompleks Meczetu Al Aqsa za część kampanii mającej na celu judaizację świętego miasta Jerozolimy i prowokację wymierzoną w uczucia religijne muzułmanów.

Izrael zajął Jerozolimę Wschodnią podczas agresji 1967 roku a później ją anektował. Status miasta jest jedną z najdrażliwszych kwestii tak zwanego procesu pokojowego z Palestyńczykami podkreślającego, że jakiekolwiek palestyńskie państwo powinno obejmować Jerozolimę Wschodnią jako jego stolicę.

Źrodło

„Obecnie w Izraelu istnieją grupy osób poważnie myślące o budowie Trzeciej Świątyni. Istnieje Instytut Świątynny, który kształci kapłanów, odtwarza stroje i przybory liturgiczne oraz instrumenty dla orkiestry lewitów. Na przeszkodzie tym planom stoi muzułmańska Kopuła Skały (znana też jako Meczet Omara), która prawdopodobnie przykrywa teren, na którym znajdowało się „Święte Świętych” starożytnej Świątyni. Jednak wielu nie widzi tej przeszkody, ponieważ na podstawie badań Wzgórza Świątynnego promieniowaniem rentgenowskim i podczerwonym uważają, że Świątynia mieściła się na południe od Kopuły Skały, pomiędzy Kopułą a Meczetem Al-Aqsa.”

za wiki

Żydowski fanatyzm religijny:

16 marca br. żydzi mają rozpocząć na Wzgórzu Świątynnym budowę Trzeciej Świątyni.

Obecnie w Izraelu istnieją grupy osób poważnie myślące o budowie III Świątyni. Istnieje Instytut Świątynny, który kształci kapłanów, odtwarza stroje i przybory liturgiczne oraz instrumenty dla orkiestry lewitów. Na przeszkodzie tym planom stoi muzułmańska Kopuła Skały (znana też jako Meczet Omara), która prawdopodobnie przykrywa teren, na którym znajdowało się „Święte Świętych” starożytnej Świątyni. Jednak wielu nie widzi tej przeszkody, ponieważ na podstawie badań Wzgórza Świątynnego promieniowaniem rentgenowskim i podczerwonym uważają, że Świątynia mieściła się na południe od Kopuły Skały, pomiędzy Kopułą a Meczetem Al-Aksa.
Reklamy

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: